Twitter je kryptoměnám nakloněn, již dříve v tomto roce umožnil uživatelům pochlubit se na svých profilovkách svými NFT avatary, přibyla i možnost ocenit svého oblíbeného tvůrce zasláním „spropitného“ v bitcoinu nebo i Ethereu a nyní podle známé blogerky Jane Manchuna Wong společnost plánuje vytvořit svou vlastní krypto peněženku.

Minulý rok v listopadu Twitter najal Tess Rinearsonovou, blockchainovou informatičku, která působila například ve společnosti Tendermint, nebo Interchain

Postupná angažovanost v kryptoprojektech dává pocítit skutečnou přeměnu této sociální sítě do rodiny Webu3. 

Snaha o decentralizaci, není tedy jen marketingový počitn a využití současných terendů. Skorot to vypadá, že se Twitter snaží všemožně zůstat relevantním v dynamické a velmi nejisté době. Protože se letos Twitter potýká s určitými problémy, které s největší pravděpodobností nastartoval záměr Elona Muska na odkoupení společnosti, je zřejmé, že tým zodpovědný za vývoj,  zejména v oblasti blockchainu, je nyní pod velkým tlakem. Brzy se tak skutečně můžeme dočkat dalších kreativních nápadů. 

Jestli se tyto iniciativy budou těšit oblibě uživatelů je zatím otázkou. Podle Rinearsonové nové možnosti spojené s kryptoměnama a NFT lidé využívají na Twittru stále častěji. Logickým dalším krokem je tedy vlastní krypto peněženka, která by měla být snadno použitelná i pro uživatele, kteří nemají, nebo nechtějí používat klasické bankovní účty, nebo aplikace třetích stran.

Mnozí však kritizují Twitter kvůli neduhům, v podobě nezanedbatelného množství falešných účtů, cenzuře, nebo nedostatečné ochraně proti hackerům. Je ovšem nutno dodat, že samotní uživatelé mnohdy přispívají svým jednáním k možnému zcizení a jinému zenužití účtu. Pokud prý nejprve nevyřeší tyto zásadní problémy, je pozice Twitteru ohrožena.

Zkrátka nelze říci, zda současná politika vedení Twittru skutečně posune společnost do další úspěšné dekády, či tomu bude právě naopak. Nechme se překvapit, pokud představitelé Twittru vykročí tou správnou nohou, mohli bychom se dočkat vzniku zajímavé, decentralizované platformy, která nebude již jen sociální sítí ale nabídne i praktické funkce, využitelné s přesahem do reálného života.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x