Cathie Woodová má v bitcoinech více než 7 milionů dolarů poté, co tuto kryptoměnu koupila v době, kdy se obchodovala za pouhých 250 dolarů, prozradila zakladatelka společnosti Ark Invest v rozhovoru pro podcast.

Woodová koupila bitcoin v hodnotě 100 000 dolarů na radu ekonoma z Reaganovy éry Arthura Laffera, řekla minulý týden Peteru McCormackovi v podcastu What Bitcoin Did. Woodová provedla investici poté, co požádala Laffera – který ji učil na University of Southern California – aby se podíval na bitcoin.

"Hledal jsem to od doby, kdy jsme opustili zlatý standard,"

řekl jí Laffer, než řekl, že bitcoin je měnový systém založený na dodržování pravidel. Woodová uvedla, že se ekonoma zeptala, jak velký by mohl být bitcoin, na což on odpověděl otázkou:

"Jak velká je americká měnová základna?" odpověděl jí Laffer.

zdroj: youtube.com

Tržní kapitalizace bitcoinu se v té době pohybovala kolem 6 miliard dolarů a měnová báze USA – celkový součet dolarů v oběhu a rezervních zůstatků – činila 4,5 bilionu dolarů.

Při dnešní ceně bitcoinu přibližně 19 250 dolarů dosáhla Woodová na své investici 100 000 dolarů nerealizovaného zisku přes 7,6 milionu dolarů.
Společnost Ark Invest se proslavila v době burzovního boomu v roce 2020, kdy se jí sázky na nerentabilní technologické společnosti bohatě vyplatily a přilákaly do jejích burzovně obchodovaných fondů vlnu finančních prostředků. ETF jsou omezeny na investice do cenných papírů, což znamenalo, že Woodův fond v té době nemohl investovat do bitcoinu. Nicméně Ark začal investování do bitcoinu zkoumat prostřednictvím produktů, jako je Grayscale Bitcoin Trust, a nakonec jej přidal do několika fondů.

Arthur Laffer se poprvé proslavil v 70. letech 20. století, kdy přišel s daňovou teorií nazvanou Lafferova křivka. Ta říkala, že někde mezi 0 % a 100 % daňovou sazbou existuje maximální daňový výnos.

Svou teorii si slavně napsal na ubrousek během večeře ve Washingtonu s novinářem Judem Wanniskim a politiky Dickem Cheneym a Donaldem Rumsfeldem. Později ji Wanniskiho manželka Patricia věnovala Národnímu muzeu americké historie.

Ubrousek s nákresem Lafferovy křivky, vystavený v Národním muzeu americké historie

(Více o Lafferově křivce například zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lafferova_k%C5%99ivka)

Tuto teorii použila Reaganova vláda k ospravedlnění snížení daní s cílem zvýšit daňové příjmy. Mnozí kritici tvrdí, že křivka je příliš zjednodušená.

 

Zdroj: https://www.theblock.co/post/179391/cathie-wood-says-she-owns-more-than-7-million-in-bitcoin-after-buying-at-250?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x