Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla vyvolal značný rozruch poté, co v posledních několika měsících upustil od podpory královské mince a snížil podíl drženého BTC. Navzdory situaci na trzích Tesla stále drží zbývajících 25% což je přibližně 10500 BTC.

Právě včera Tesla zveřejnila svou zprávu o výsledcích za 3. čtvrtletí a poznamenala, jak firma od minulého čtvrtletí nepřidala ani neprodala žádný BTC.

Ještě v únoru 2021 Tesla prohlásila, že do Bitcoinu investovala 1,5 miliardy dolarů. Jak však bylo uvedeno výše, firma se zbavila BTC v hodnotě téměř 950 milionů dolarů. Zdůvodněním prodeje Musk uvedl:

Bylo pro nás důležité maximalizovat naši hotovostní pozici vzhledem k nejistotě ohledně lockdownů spojených s COVIDem v Číně.

Od té doby se nezdálo, že by firma uskutečnila další investice do kryptoměn. Kromě toho je třeba poznamenat, že i přes prodej značného množství BTC zůstala Tesla jedním z největších držitelů tohoto aktiva.

Bitcoin nadále konsoliduje

Zdá se, že největší světová kryptoměna se již delší dobu zasekla na 19 tisících dolarech. Zatímco se stále objevují předpovědi o tom, že aktivum dosáhne 21 tisíc dolarů.

Bitcoin se v době článku pohybuje na ceně 19261 USD.

Zrovna včera dosud neznámý investor nakoupil neuvěřitelných 48000 Bitcoinů ( zhruba 925 milionů dolarů).

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x