V pátek byl zveřejněn pozměňovací návrh k britskému zákonu o finančních službách a trzích, který se snaží regulovat kryptoměny a zakázat neautorizované poskytovatele služeb.

Andrew Griffith, ministr financí, předložil pozměňovací návrhy a přidal poznámku, která má objasnit, že pravomoci týkající se finanční propagace a regulovaných činností se mohou opírat o regulaci kryptoaktiv a činností souvisejících s kryptoaktivy. Kryptoaktiva jsou rovněž definována, přičemž je stanovena pravomoc definici měnit.

Pokud budou změny přijaty, poskytne Spojené království komplexnější regulační rámec pro kryptoměny. Konkrétně poskytnou orgánu Financial Conduct Authority a ministerstvu financí větší dohledové pravomoci.

V současné době jsou regulační pravomoci Spojeného království v oblasti kryptoměn z velké části v rukou FCA, který rozhoduje o registracích kryptofirem podle přísných požadavků proti praní špinavých peněz.


Řízení o návrhu zákona by mělo být ukončeno 3. listopadu. Vzhledem ke zmatkům, které nastaly po čtvrteční rezignaci premiérky Liz Trussové, však lze očekávat změny v harmonogramu.

Rámec návrhu zákona o finančních službách a trzích se již zaměřuje na stablecoiny a širší rámec přidruží Spojené království blíže ke komplexní regulaci trhů s kryptoaktivy v EU.

 

Zdroj:https://www.theblock.co/post/178970/uk-government-includes-new-crypto-amendment-in-finance-regulation-bill?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x