Svět kryptoaktiv se v minulosti potýkal s několika kontroverzemi. Pád společnosti Terra a jejího zmizelého zakladatele Do Kwona však bezpochyby obsazuje přední příčky.

Mimo jihokorejské orgány a Interpol po Do Kwonovi pátrala i „malá“ skupinka drobných investorů, kteří do projektu dříve vložili prostředky.

Tato skupina je tvořena zhruba 4400 investory. Podle zpráv si členové skupiny UST Restitution Group ( URG) vyměňovali informace ve snaze najít zakladatele společnosti Terra. Jedním z důvodů vzniku této skupiny jsou neúspěšné pokusy orgánů činných v trestním řízení Do Kwona najít.

Tato skupina vznikla 16. května 2022. Původně byla založena s cílem pomoci investorům získat zpět ztracené finanční prostředky. Nyní se však zaměřili na dopadení Kwona.

Je Kwon stále v Singapuru?

Jak již bylo zmíněno, místo pobytu Kwona je již delší dobu utajeno. Někteří naznačovali, že se ukrývá v Singapuru, aby se vyhnul výhrůžkám smrtí a kontrole ze strany jihokorejské vlády. V nedávné době bylo zjištěno, že Kwon minulý měsíc ze Singapuru odcestoval.

Zakladatel společnosti Terra nyní údajně hledá útočiště v Dubaji. Členové URG se domnívali, že tomu tak je kvůli vstřícnému postoji Dubaje ke kryptoměnám. Zvedl to jeden z členů skupiny.

Dubaj je ke kryptoměnám přátelská, velmi mezinárodní ( nevyčníval by) a má omezené smlouvy o vydávání osob. Zdá se, že se nejlépe hodí pro 3-5 hodinový posun časového pásma, který je v datech patrný.

Jihokorejská vláda dala Kwonovi čas do 19. října, aby předložil svůj pas. Po uplynutí této lhůty by byl označen za „nelegálního přistěhovalce“.

Místo Kwonovy přítomnosti v Dubaji však jihokorejské úřady stále vyšetřují. Investoři se začali obávat, protože se jim nedostávalo spravedlnosti, přestože Kwon stále popíral, že je na útěku.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x