Digitální realitní platforma Roofstock oznámila zprostředkování koupě domu s využitím non-fungible tokenu (NFT).

Transakce, která se týkala nemovitosti v hodnotě 175 000 USD v Kolumbii v Jižní Karolíně, byla prvním prodejem úvěrového fondu USDC Homes poháněným onchainovým financováním, uvedla společnost RoofStock 18. října v tiskové zprávě.

V rámci plánu byl prodej umožněn společností Roofstock onChain (ROC), která slouží jako dceřiná společnost společnosti RoofStock Web3, která zprostředkovává okamžité transakce pro nájemní domy pro jednu rodinu. Dům byl kótován na tržišti NFT společnosti RoofStock postaveném na protokolu Origin.

"Odstranění zprostředkovatelských poplatků je jedním z pilířů Web3 a toto je teprve začátek. S tím, jak se stále více nemovitostí dostává do řetězce prostřednictvím NFT, budeme svědky efektivnějších a likvidnějších trhů s těmito tradičně nelikvidními aktivy," řekl Matthew Liu, spoluzakladatel společnosti Origin Protocol.

 

 

Výhody webu3 v oblasti nemovitostí

Web3 si klade za cíl snížit tradiční překážky při nákupu nemovitosti tím, že zefektivní a zprůhlední proces a sníží náklady.

"Namísto měsíců čekání na upisování, odhady, vyhledávání vlastnických práv a přípravu listin jsem mohl jedním kliknutím koupit nemovitost plně pojištěnou a připravenou k pronájmu. A co je nejlepší, nejsem žádný odborník na Web3," řekl kupující Adam Slipakoff.

Pro budoucí nákupy nemovitostí bude Teller Protocol nabízet financování, přičemž kupující budou moci požádat o úvěr až do výše 80 % prodejní ceny NFT u USDC Homes, což je decentralizovaný finanční pool (DeFi) vedený na Teller Protocol. Stojí za zmínku, že tento úvěrový pool není spojen se stablecoinem USDC.

Teller zároveň spolupracuje se společností Polygon (MATIC) při zprostředkování půjček a zároveň využívá nízkých poplatků za plyn v blockchainu. V rámci úvěrového plánu USDC Homes umožňuje zákazníkům použít jako kolaterál populární kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Zajímavé je, že při podání žádosti může kupující poskytnout také své údaje mimo řetězec, například úvěrové skóre.

Využití NFT v oblasti nemovitostí v posledních měsících roste v souvislosti se zvýšeným přijetím. Propojení NFT s nemovitostmi v reálném světě však stále čelí značným obavám ohledně podvodů.

 

Zdroj: https://finbold.com/first-real-estate-nft-property-sold-at-175000-in-south-carolina/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x