Aaron Iovine se stává výkonným ředitelem pro regulační politiku digitálních aktiv. Udává tak jeho profil na platformě LinkedIn.

Iovine byl vedoucím oddělení politiky a vztahů s regulačními orgány zaniklé společnosti Celsius, která poskytovala pohádkové úročení vkladů a půjčky kryté kolaterálem.

Iovine tuto pozici zastával osm měsíců, do té doby, kdy v září tohoto roku odešel.

V červenci společnost Celsius vyhlásila bankrot, protože hodnota rizikových aktiv, v důsledku zpřísňování měnové politiky nadále prudce klesala. V květnu také zvýšil tlak na kryptoměnové trhy neúspěch významného projektu s pokusem o vybudování decentralizované algoritmické stablecoiny USDT jménem Luna. 

Velmi zajímavé je také to, že někteří vedoucí pracovníci společnosti Celsius vybrali těsně před bankrotem zhruba 17 milionů dolarů v kryptoměnách.

Přičemž dokumenty odhalují, že Kristine Mashinsky, manželka bývalého generálního ředitele společnosti Celsius Alexandra Mashinského zřejmě 31. května vybrala více než 2 miliony dolarů v tokenu CEL ( nativní token společnosti Celsius Network).

Zástupce společnosti ( Jamie Dimon) JPMorgan potvrdil najmutí Iovina, ale odmítl sdělit jakékoliv další podrobnosti. 

Přičemž Jamie Dimon je známým odpůrcem kryptoměn.

Předminulý týden na shromáždění Institutu mezinárodních financí zopakoval svou kritiku digitálních aktiv a prohlásil, že kryptoměn ve své podstatě nemají žádnou hodnotu.

Další zajímavostí je také to, že dnešní fiat měny nejsou ničím kryty, ale jako pracovník jedné z největších bank určitě nechce přijít o možnost vydělávat na poplatcích za zprostředkování transakcí, půjček a dalších bankovních služeb.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x