Podle zprávy agentury Bloomberg se Evropská unie chystá vydat štítek energetické účinnosti Bitcoinu a jiných proof-of-work kryptoměn ve snaze zabránit růstu spotřeby energie.

Evropská komise údajně spolupracuje s mezinárodními partnery na vytvoření klasifikačního opatření, které má „podpořit ekologičtější kryptosystémy, jako je proof-of-stake,“ podle návrhu, který viděla agentura Bloomberg News.

Návrh by měl být zveřejněn ještě dnes a vyzývá mezinárodní politickou scénu, aby vyvinula tlak proti spotřebě energie těžařů bitcoinů. Tento krok proti těžařům bitcoinů se zdá být předehrou, protože EU se připravuje na zimu s menší podporou ruských zásob plynu v důsledku probíhající války.

"Stejně jako výrazně vzrostlo jejich používání, vzrostla i spotřeba energie kryptoměn," uvedla podle zprávy výkonná složka EU. "Při využívání kryptoměn a dalších blockchainových technologií na energetických trzích a při obchodování s nimi je třeba dbát na to, aby se používaly pouze energeticky nejúčinnější verze těchto technologií," pokračovala exekutiva.

Kromě toho budou členské státy EU vyzvány, aby snížily daňové úlevy pro těžaře bitcoinů, a v případě nedostatku elektřiny musí být připraveny zastavit všechny těžební operace.

Bude vypracována zpráva, která bude zkoumat, jaký dopad by těžba bitcoinů mohla mít na klima do roku 2025. Přesto však strach, nejistota a pochybnosti ohledně dopadů, které by bitcoin mohl mít na klima, nejsou ničím novým.

Rada pro těžbu bitcoinů, do níž patří Micheal Saylor, Jack Dorsey a společnost Fidelity Investments, napsala otevřený dopis americkým zákonodárcům, v němž vyvrací většinu dezinformací týkajících se bitcoinu a spotřeby energie.

Michael Saylor na otevřený dopis navázal zveřejněním článku, v němž se zabývá mylnými představami o bitcoinu a spotřebě energie.

V posledních měsících se vyprávění o spotřebě energie pokusilo znovu nabrat na síle, když Greenpeace vrhla nový rozpočet ve výši 1 milionu dolarů na útok na Bitcoin, zatímco Bílý dům začal připravovat vlastní legislativu, která by se zabývala těžebním průmyslem bitcoinů.

Zdroj: https://bitcoinmagazine.com/legal/eu-takes-aim-at-bitcoin-energy-consumption-with-new-law

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x