Decentralizované obchodování je označováno za budoucnost. Decentralizované platformy však nejsou schopny sloučit hodnotu roztříštěnou na různých blockchainech.

Woo Network se tento problém snaží vyřešit. Jedná se o hlubokou síť likvidity, která sjednocuje a propojuje obchodníky, burzy, instituce a platformy DeFi s cílem poskytovat likviditu, realizaci obchodů a strategie generování výnosů s nízkými náklady.

Woo Network poskytuje to nejlepší z obou světů tradičních financí ( TradFi) a decentralizovaných financí ( DeFi).

WOO má 3 hlavní služby:

  • WOO X je obchodní platforma s nulovými poplatky, která poskytuje profesionálním a institucionálním obchodníkům nejlepší likviditu a provádění obchodů ve své třídě. Nabízí plně přizpůsobitelné moduly pro přizpůsobení pracovního prostoru.
  • Wootrade je brána pro institucionální klienty, jako jsou burzy, která jim umožňuje přístup k likviditě sítě WOO, aby mohli vylepšit své „order books“ do větší hloubky než špičkové burzy a zmenšit svou „slippage“.
  • WOOFi je sada produktů DeFi, která má za cíl rozšířit síť likvidity WOO Network na DeFi a pomáhá uživatelům DeFi získat nejlepší ceny, úzké rozpětí nabídek a poptávek a výnosné příležitosti při obchodování.

WOO X

WOO X je v podstatě centralizovaný finanční produkt ( CeFi), kryptografická burza v síti WOO.

Nabízí obchodování s nulovými poplatky, hlubokou likviditu a plně přizpůsobitelné obchodní rozhraní pro profesionály i institucionální obchodníky.

Burza nabízí jak spotové, tak maržové obchodování. V současné době umožňuje maximálně pětinásobnou finanční páku. WOO X také umožňuje uživatelům půjčky i na spotové obchodování. Když je povoleno obchodování s marží, můžete svou kupní sílu zvýšit až 20x.

Pákový poměr udává, jakému riziku je vaše pozice aktuálně vystavena. Výchozí poměr je 1000%, což znamená, že jste neotevřeli žádnou pozici. Pokud váš poměr klesne pod 10%, což je udržovací maržový poměr na WOO X, spustí se likvidační mechanismus.

Na rozdíl od jiných burz trvá likvidace vaší pozice na WOO X 3 kroky:

1. Systém zruší všechny čekající příkazy.

2. Engine se snaží zrušit 50% pozice pomocí IOC ( Immediate or Cancel order).

3. Pokud pákový poměr klesne pod 10% během jedné hodiny, engine vaši pozici plně uzavře, a to za cenu co nejbližší ceně bankrotu.

Struktura poplatků za obchodování

Obchodování s nulovým poplatkem 

Manuální obchodníci bez API nemusí platit maker-taker poplatky, jakmile dosáhnou úrovně 1 s 1800 WOO tokeny stakovanými na WOO X. Stakeři na WOO X mohou dokonce využívat denní výběry zdarma ( všechny sítě) a zvýšené slevy přes referral link neboli za doporučení.

WOO X funguje na modelu platby za tok objednávek ( PFOF), který často používají tradiční makléři, jako jsou Robinhood a WeBull. V tomto modelu dostávají makléři od tvůrců trhu kompenzaci za to, že řídí tok jejich pokynů.

Hluboká likvidita

Projekt tvrdí, že má značnou hloubku trhu na nákupních a prodejních knihách srovnatelnou s některými  špičkovými burzami. To umožňuje provádět velké objednávky bez velkého cenového skluzu.

Hluboká likvidita na WOO X pochází z interního fondu likvidity sítě WOO Network: likvidity agregované z burz, předních tvůrců trhu a obchodních institucí, které jsou partnery sítě WOO Network.

Hlavním poskytovatelem likvidity ( LP) burzy je společnost Kronos Research, přední obchodník a tvůrce trhu, který denně zobchoduje kolem 5-10 miliard dolarů.

Přizpůsobitelné pracovní prostory

WOO X má přizpůsobitelné grafické rozhraní. Má různé widgety s obchodními daty, které lze přetahovat a měnit jejich velikost, integrované moduly pro zadávání pokynů s více grafy a karty pracovních prostorů. Ty lze libovolně přesouvat, odstraňovat nebo duplikovat. Ve výchozím nastavení najdete 3 šablony – standartní, pokročilou a přizpůsobenou.

Zalistování na WOO X 

Zalistování nových projektů na WOO X je bez poplatků. Primárním zájmem WOO X je udržitelný objem a likvidita. Ty jsou zajištěny tak, že se kontroluje, zda je kryptoměna již kótována na několika hlavních burzách, aby byl zajištěn dostatek podkladové likvidity, které může síť WOO agregovat.

Důležité je také mít několik likvidních termínových trhů, které podporují zajišťovací expozici a snižují riziko. Kromě toho by token či mince měla mít značnou míru poptávky ze strany institucionálních klientů, uživatelů a partnerských burz, protože tyto zúčastněné strany budou s tokenem obchodovat na platformě WOO X.

WOOTrade

 

Každý kdo chce dělat velké obchody chce i nízký „slippage“. Tato mentalita motivuje k obchodování pouze na velkých burzách nebo k mimoburzovnímu obchodování, čímž podporuje monopol některých burz kvůli dostupnosti likvidity.

Menší, méně likvidní burzy mají problém udržet krok s velkými „market makery“. Uchylují se k různým způsobům, jako je zajištění, aby obešly nízkou likviditu a odradily tvůrce trhu od odchodu z burzy. Tvůrci trhu však mohou čelit rizikům spojeným s úschovou, protože diverzifikují svá aktiva na více menších burzách.

WOOTrade demokratizuje přístup k hluboké likviditě a překonává tento monopol. Poskytuje likviditu jako službu, která umožňuje přístup burzám do sítě WOO prostřednictvím integrace rozhraní pro programování aplikací ( API), což jim umožňuje zvýšit hloubku „order book“ příkazů a zmenšit rozpětí mezi nabídkou a poptávkou. Tím se menší burzy stávají konkurenceschopnějšími.

WOOTrade navíc umožňuje partnerským burzám zajišťovat se na WOO X za nízké provize a „slippage“. Poskytuje také „full cross-margin“, kompetitivní úrokové sazby a automatické rebalancování marže.

Některé burzy včetně Gate.io, Ascendex, Hoo a MXC získávají likviditu od WOOTrade. Hluboká likvidita zbavuje tyto burzy starostí a mohou se soustředit na zlepšování bezpečnosti, získávání zákazníků a vývoj ještě inovativnějších produktů a služeb.

Aby mohly burzy tuto službu využít, musí buď platit poplatky, nebo uzamknout tokeny WOO. Tyto platformy mohou získávat svou knihu objednávek od společnosti WOOTrade s nulovými náklady za předpokladu, že uzamknou tokeny WOO jako právo na přístup do sítě.

WOOFi

 

WOOFi se snaží zvýšit konkurenceschopnost DeFi vůči centralizovaným burzám. Jeho výsledkem je souhrnný průměrný denní objem 300 milionů dolarů, protože zahrnuje více blockchainů a škálovacích řešení, včetně DEXů jako DODO, dYdX, 0x a Paraswap.

WOOFi je DEX s nízkými poplatky za směnu, směny napříč řetězci na jedno kliknutí a poskytováním likvidity s jednostranným stakingem. Směnný poplatek na trhu s pouhými 2,5 bps z každé transakce, v němž je 0,02% použito na zpětný odkup WOO tokenů a na odměnu za staking.

Skládá se ze 3 modelů:

Směna: DEX pro více řetězců s vysokou kapitálovou efektivitou, který uživatelům poskytuje vysoce kvalitní realizaci obchodů a nízké poplatky za směnu. Syntetický proaktivní market maker ( sPMM): pool likvidity poskytuje rozhraní pro další DeFi aplikace, jako jsou agregátory, které se mohou připojit a získat levnou likviditu.

V systému sPMM platí, že pokud uživatel obchoduje dva příkazy jednoho páru se stejnou nominální hodnotou v USD, měly by mít podobný „slippage“.

WOOFi Swap také poskytuje větší flexibilitu ve strategii rebalancování díky úpravě koeficientu rebalancování. Při r=1 je arbitrovi vyplácen plný slippage, při r=0 není vyplacen žádný.

Systém sPMM také zabraňuje sendvičovým útokům, protože cena je určena jeho parametry a cenovými kanály v řetězci namísto likvidity v poolu. Cena se aktualizuje v řetězci s přibližně 0,1% cenovou odchylkou. Útočník proto nebude moci uměle tlačit cenu nahoru, aby předběhl ostatní uživatele.

Výdělek: Výnosový optimalizátor DeFi poskytující bezproblémový zážitek z vydělávání v DeFi s trezory typu „nastav a zapomeň“. Trezory Supercharger earn kombinují automatické složení výnosového hospodářství se zajištěním likvidity ve WOOFi Swapu, aby se maximalizovala kapitálová efektivita.

Stakeing: Umožňují uživatelům uzamykat tokeny WOO, aby získali poplatek z WOOFi Swapu a Earn a zvýšili svůj výnos z tokenů WOO.

WOO Token

 

WOO je užitkový token sítě WOO. Na měsíční odkup a spalování přispívá 50% příjmů generovaných v rámci služeb sítě WOO Network. Je založen na řetězci BNB. Používá se pro správu, staking, výnosy, služby likvidity a půjčování a úvěrování v celé síti. Celkový počet tokenů WOO je 3 miliardy.

Distribuce tokenu
 
 
Správa: Decentralizovaná autonomní organizace WOO ( DAO). Má 10% podíl na zásobách WOO.
 
WOO DAO je v současné době rozdělena mezi čtyři pracovní skupiny:
 
 
Operace: Vytvoření efektivních administrativních procesů a komunikačních kanálů v DAO.
 
Správa pokladny: Rozvoj pokladny a vytváření příjmů pro financování iniciativ a odměňování přispěvatelů.
 
Obchodní rozvoj: Zprostředkování partnerství, poskytování služeb jiným DAO a podpora účasti na externím řízení.
 
Růst: zvyšování uživatelské základny produktů ekosystému WOO prostřednictvím identifikace růstových iniciativ.
 
Postup při hlasování o návrzích
 
 
Návrh může podat kdokoli, kdo uzamkne 1800+ tokenů WOO. Hlasování vyžaduje kvorum 10% oprávněných hlasujících a nejméně 55% hlasů pro přijetí návrhu.
 

Závěr

Síť WOO je rozmanitou sbírkou projektů, ale stále není příliš populární. Ve srovnání s Uniswapem V2 má WOOFi jen zlomek denního objemu obchodů.
 
Navzdory nízkým objemům se podařilo spálit téměř 2 miliony tokenů WOO, což může být pro investory zajímavé.
 
WOO Network je pokusem o sjednocení celého odvětví. Pokud se podaří propojit všechny protokoly a CEXy, může se stát ekosystémem DeFi sám o sobě.
 

Twitter na autora: Cevo

Odkazy na původní článek:
WOO Network – a deep liquidity network, medium.com

Původně zveřejněno: 10.10.2022

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x