Ve čtvrtek (13. října) vysvětlil Charles Hoskinson, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Input Output Global (aka „IOG“), která stojí za výzkumem a vývojem technologie Cardano, jak je důležité mít regulaci, která ocení výhody, jež kryptoměny nabízejí.

Podle zprávy deníku The Daily Hodl generální ředitel IOG uvedl: 

"Je nutné, abychom se dostali na vyšší úroveň. Jak mnozí z vás vědí, chceme, aby se Cardano a kryptoměny obecně staly světovým finančním operačním systémem. A mou velkou životní vášní vždy bylo bankovnictví pro nebankovní subjekty a poskytování ekonomické identity nebankovním subjektům, kterou mají pod kontrolou, která je suverénní a v konečném důsledku globální povahy, a zajištění lidských práv, svobody sdružování, obchodu a projevu. "Abychom toho dosáhli, musí existovat regulační režim, který uzná existenci kryptoměn, bude je vnímat jako pozitivní věc a ocení svobodu, kterou lidem poskytují."

11. října Hoskinson v rozhovoru vysvětlil, proč je dlouhodobě velmi nakloněn kryptoměnám.

Jeho komentáře zazněly v rozhovoru s Marií Bartiromo, moderátorkou pořadu „Mornings with Maria“, na americké kabelové televizi Fox Business Network (FBN).

Když se Bartiromo zeptala Hoskinsona na jeho současné hodnocení trhu s kryptoměnami a na to, jak očekává, že se změní regulace kryptoměn v USA, generální ředitel IOG odpověděl:

"Je to náročný trh. Akciové trhy klesly o devět bilionů dolarů a zdá se, že krypto trhy vůči tomu nejsou imunní, ale víte, za posledních osm let jsem prošel sedmi cykly konjunktury a krize. Takže jsme si na to docela zvykli. Zvykli jsme si na volatilitu, ale základy jsou stále velmi silné. "Veškerá infrastruktura se nadále buduje. Existuje spousta skvělých burz, které dělají úžasné věci. Spousta dobrých protokolů dělá různé věci. Takže jako u všeho, je to podnikání jako obvykle a většina hlavních aktérů stále buduje a stále dělá zajímavé věci. Takže z dlouhodobého hlediska jsem celkově velmi optimistický, ale krátkodobě to bude drsné."

Na otázku, zda společnost Coinbase obdržela souhlas regulačních orgánů s působením v Singapuru, Hoskinson odpověděl:

"No, Spojené státy byly velmi obtížné, a v důsledku toho se mnoho kryptografických společností chystá na globální trh, což v konečném důsledku znamená, že přesouvají pracovní místa a příležitosti mimo Spojené státy, a tak pokud a dokud se toto prostředí nezlepší, budeme i nadále svědky tohoto trendu, kdy se americké společnosti diverzifikují, ať už jde o Ripple nebo Coinbase, a to je prostě něco, s čím jsme se museli vypořádat. Ale celkově vám to ukazuje, že lidé v Coinbase a další v oboru jsou poměrně optimističtí ohledně globálního růstu."

Mitch Roschelle, který je zakládajícím partnerem společnosti Macro Trends Advisors LLC a pravidelně vystupuje jako host v pořadu Fox Business, se Hoskinsona zeptal, jak zpomalení globální ekonomiky ovlivní kryptoaktiva.

Generální ředitel IOG odpověděl:

"Dříve jsem věřil, že kryptoměny budou proticyklické a že do nich lidé budou vkládat aktiva, když budou mít strach z globální ekonomiky, ale zatím se zdá, že se pohybují souběžně s technologickými akciemi a některými standardnějšími akciovými trhy. Takže to je tak trochu problém. Ale když to vezmu kolem a kolem, myslím si, že z dlouhodobého hlediska se krypto trhy oddělí od tradičních trhů a budou mít vlastní ekonomiku... a víte, pravděpodobně k tomu dojde v příštích 24-36 měsících."

Bartiromo se pak zajímala o to, jak zásadní aktualizace blockchainu – jako například ty, které nedávno proběhly u Etherea a Cardana – zlepšují ekosystém.

Hoskinson jí odpověděl:

"No, je to stejné jako s mnoha jinými věcmi, které děláme. Jsme pomalý a metodický projekt.... Všechno, co děláme..., je o tom, abychom věci zlepšili, zrychlili a zlevnili a v konečném důsledku zlepšili využití a užitečnost platformy. Takže na Vasilovi jsme pracovali asi 12 měsíců a právě minulý měsíc jsme ho vydali a je opravdu vzrušující vidět, že způsobil spoustu velkých pozitivních vylepšení v naší komunitě. "Ale v širším měřítku, když se podíváme na prostor kryptoměn, je to ten případ. Většina lidí začíná budovat, a zatímco makro prostředí není tak pozitivní, individuální prostředí každé kryptoměny, ať už je to Ethereum s Merge nebo Cardano s Vasilem, vypadá každým dnem lépe a lépe a stále získáváme další možnosti... Je tu velký růst a vše od GameFi přes metaverse až po NFT a DeFi. Takže z dlouhodobého hlediska jsem velmi optimistický."

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x