Rychlá expanze kryptoměnového průmyslu dala vzniknout metaverzu, který zaznamenal rostoucí zájem investorů a obchodníků s kryptoměnami, kteří se na něm chtějí podílet, ale nevědí, který z nich by jim přinesl nejvyšší návratnost investice (ROI).

Jak už to tak bývá, projektem metaverza, který přinesl prvním investorům nejvyšší výnosy, je metaverz hra Axie Infinity (AXS) inspirovaná blockchainem a založená na Pokémonech (P2E), jak vyplývá z údajů analytické platformy pro kryptografický trh CryptoRank zveřejněných 13. října.

Graf šampionů RIO

S aktuální návratností investic 103,8x předstihuje Axie Infinity virtuální prostředí The Sandbox (SAND), které podle vývojářů umožňuje uživatelům „vytvářet, ovládat a zpeněžovat své herní zážitky“ a které je na druhém místě s návratností investic 85,3x.

S 25x ROI, což ji řadí na třetí místo, je Decentraland (MANA), virtuální platforma pro život, poháněná kryptoměnou a postavená na blockchainu Ethereum (ETH), kde si uživatelé mohou zakoupit pozemky v metaverzu ve formě nevyměnitelných tokenů (NFT), podobně jako v The Sandbox.

Axie Infinity má také historicky nejvyšší návratnost investic, která činí 1643,4x, přičemž její současná návratnost investic představuje pokles o 93,7 %. Zajímavé je, že všechny tři nejlepší metaverz projekty podle ROI mají v současnosti tržní kapitalizaci vyšší než 1 miliardu dolarů.

Top 10 metaverse projects by current ROI. Source: CryptoRank

Mezi další projekty metaverzu, které vynikají návratností investic, i když výrazně nižší než tři nejlepší hráči, patří GensoKishi (MV), Step.app (FITFI), Bloktopia (BLOK), My Neighbor Alice (ALICE), XANA (XETA), Wilder World (WILD) a Victoria VR (VR).

 

Klesající obchodovatelnost a ziskovost

Přitom je třeba poznamenat, že objem obchodování s 18 projekty virtuálních pozemků metaverza zaznamenal pokles o neuvěřitelných 98 % a propadl se z maxima v listopadu 2021, kdy se pohyboval lehce nad 8 miliony dolarů, jak uvedl Finbold.

Kromě toho se spolu s prudkým poklesem zisků ve druhém čtvrtletí snížila i ziskovost flippingu metaverza pozemků, čímž se udržel klesající trend, který začal v lednu 2020 a pokračoval po celý rok 2021 a na začátku roku 2022.

Zdroj: https://finbold.com/revealed-the-top-10-metaverse-projects-by-return-of-investment/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x