Bitcoin a kryptoměny nejsou pro každého. Alespoň co se týče „znalostí“. Navzdory jejich obrovské popularitě o nich stále ještě neslyšel každý.

Počet lidí, organizací, či společností, které se zabývají kryptem neustále roste, to není překvapivé. 

Překvapivé ovšem je, že existuje poměrně velká skupina lidí, kteří doposud o kryptoměnách vůbec nikdy neslyšeli.

 

Studie odhaluje smutnou pravdu o kryptoměnách

Společnost Toluna, poskytovatel spotřebitelských informací, provedla průzkum, kterého se zúčastnilo 10 500 osob ze čtyř regionů a 19 trhů ve věku 18 až 64 let.

Studie zjistila, že bitcoin a jemu podobné kryptoměny jsou vedle akcií druhým nejoblíbenějším typem investice poté, co 57 % respondentů uvedlo, že o této třídě aktiv ví.

Navzdory tomuto pozitivnímu vývoji v oblasti digitálních měn se při hlubším zkoumání výsledků průzkumu ukázalo, že 60 % účastníků nerozumí tomu, co je to krypto. Navíc 28 % dotázaných uvedlo, že kryptoměny nejsou bezpečnou investicí.

Kromě toho 32 % z 10 500 respondentů uvedlo, že do této třídy aktiv neinvestovali, protože plně nerozumí celému mechanismu fungování kryptoměn.

Průzkum společnosti Toluna také potvrdil, že rozvíjející se země jsou vůči bitcoinu a dalším kryptoměnám vstřícnější.

Kryptoměny: Získání důvěry mas

V článku, který napsala Geri Mileva z online publikace Influencer Marketing Hub, se podělila o několik zásadních statistik o kryptoměnách, které se zdají být hnací silou nárůstu popularity tohoto aktiva.

V červenci letošního roku činila tržní kapitalizace kryptoměn 1,76 bilionu dolarů. Takovéto milníkové hodnoty bylo možné dosáhnout, protože důvěra v krypto byla téměř stoprocentní.

Bitcoin vykazoval úžasnou přitažlivost pro mileniály, protože ho považují za „bezpečné aktivum„. Král kryptoměn se však v posledních týdnech potýká s problémy. V době tisku se podle Coingecku BTC mění za 19 092 USD, což je za posledních sedm dní pokles o 5,3 %.

Mezitím i přes výrazný pokles cen kryptoměn zůstávají investoři ohledně kryptoměn optimističtí.

Průzkum Platba kryptoměnou, který provedly společnosti BitPay a PYMNTS, odhalil zajímavý důvod neochvějného zapojení investorů do kryptoměn.

Přibližně 50 % respondentů uvedlo, že jejich motivací je vyhlídka na vydělávání peněz nebo zisk z jejich kryptoinvestic.

Zajímavé je, že 15 % dotázaných uvedlo, že kryptoměny nakupují kvůli strachu z promeškání (tzv. FOMO).

 

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-many-are-still-ignorant-about-it/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x