Společnost Coin Center podala žalobu na Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv Ministerstva financí USA kvůli jeho rozhodnutí sankcionovat společnost Tornado Cash.

Ministerstvo financí čelí žalobě

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí čelí žalobě kvůli zákazu Tornado Cash.

Výkonný ředitel Coin Center Jerry Brito dnes na Twitteru oznámil, že tato přední kryptografická lobbistická skupina podala žalobu k soudu, v níž napadá oprávnění OFAC sankcionovat smart kontrakty Tornado Cash.

Nejenže bojujeme za práva na soukromí, ale pokud bude tento precedens uznán, OFAC by mohl v budoucnu přidat na sankční seznam celé protokoly, jako je Bitcoin nebo Ethereum, a tím je okamžitě zakázat bez jakéhokoli veřejného procesu. To nemůže zůstat bez odezvy,“ napsal Brito.

Brito dodal, že Coin Center v případě potřeby napadne OFAC u nejvyššího soudu.

V příspěvku zveřejněném na internetových stránkách Coin Center Brito a ředitel výzkumu Coin Center Peter Van Valkenburgh upřesnili podrobnosti žaloby. Vysvětlili, že žaloba obsahuje čtyři klíčová tvrzení. Tvrdí, že ministerstvo financí při vydávání sankce překročilo své zákonné pravomoci a že vlastní předpisy ministerstva financí omezují možnost sankcionovat protokol. Tvrdí také, že ministerstvo financí nezvážilo důsledky sankce a od té doby je v rozporu se svými vlastními předpisy a že Američané by měli mít právo poskytovat soukromé dary na dobročinné účely.

Vedle společnosti Coin Center jsou spolužalobci v této věci také spolumajitel Bankless David Hoffman, někdejší uživatel Tornado Cash Patrick O’Sullivan a anonymní provozovatel 688. podpůrné brigády.

Společnost Coin Center ve svém příspěvku poděkovala společnosti Consovoy McCarthy, jejíž právní tým bude žalobce zastupovat, a také Abrahamu Sutherlandovi.

Příspěvek byl zakončen silným prohlášením vyjadřujícím důvěru v případ. „Ochrana soukromí je normální, a až vyhrajeme náš soudní spor, bude používání Tornado Cash opět normální,“ stálo v něm.

 

Zdroj: https://cryptobriefing.com/treasury-sued-tornado-cash/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x