S rozšiřováním sektoru kryptoměn se instituce a vlády po celém světě stále více polarizují, pokud jde o jejich aktiva, včetně bitcoinu (BTC), přičemž jeden z bývalých politiků je silně podporuje.

Britský hlasatel a bývalý politik a někdejší vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage totiž na konferenci Bitcoin Amsterdam v rozhovoru přenášeném 13. října vysvětlil všechny výhody, které podle něj Bitcoin má.

Hospodářské povstání se střetlo se silným odporem

V rozhovoru Farage označil kryptoměny za „ekonomickou vzpouru vedenou lidmi, kteří jsou znepokojeni velikostí velké vlády a chtějí být svobodní, nezávislí, pány svého osudu, takže pro mě je to naprosto přirozené místo.“

Když Farage srovnával myšlenku bitcoinu s brexitem, pokud jde o opozici, řekl, že:

"Jakákoli nová myšlenka automaticky narazí na odpor celého establishmentu, protože jim patří ustálený status quo, jsou velmi pohodlní, daří se jim dobře a nechtějí, aby něco přišlo a narušilo ho."

 

Podle svých slov je fanouškem Bitcoinu, protože:

"U bitcoinu je to zaprvé - technologie se osvědčila a stále se zlepšuje. Za druhé - vláda se k němu nemůže ani přiblížit, vláda mi nemůže říkat, co mohu a nemohu s Bitcoinem dělat."

 

Jak dodal, „v tomto smyslu je to nejvyšší svoboda, a pokud budeme chytře spolupracovat se zákonodárci (…), máme šanci dosáhnout rozumné úrovně regulace.“

S ohledem na to Farage zdůraznil důležitost lobbingu a vzdělávání v oblasti kryptoměn, protože mnoho lidí, včetně zákonodárců, o nich stále neví mnoho jiného, než že slyšeli, že by mohlo jít o „Ponziho schéma“, protože „je to vykreslováno jako Divoký západ, ráj zločinců – všechna tato negativa“.

 

Odsouzení Bitcoinu jako Ponziho schématu

Na druhou stranu generální ředitel bankovního gigantu JPMorgan Chase (NYSE: JPM) Jamie Dimon nedávno Bitcoin a kryptoměny odsoudil a přirovnal je k ničemu jinému než k „Ponziho schématu“, jak uvedl Finbold.

Jeho slova jsou ozvěnou slov významného autora, matematického statistika a autora knihy „Černá labuť“ Nassima Taleba a docenta historické fakulty Oxfordské univerzity Roberta McCauleyho, kteří oba označili Bitcoin za Ponziho schéma.

 

Analýza ceny bitcoinu

Bitcoin se mezitím obchoduje za 18 716 USD, což představuje pokles o 2,30 % za den a o 7,14 % za předchozích sedm dní.

Podle údajů CoinMarketCap z 13. října činí tržní kapitalizace tohoto vlajkového digitálního aktiva 358,77 miliardy dolarů.

 

Zdroj: https://finbold.com/former-mep-nigel-farage-dubs-bitcoin-the-ultimate-freedom-as-government-cant-get-near-it/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x