JPMorgan a Visa, dvě největší společnosti v tradičním finančnictví, propojí své soukromé blockchainy, aby zjednodušily platby mezi státy.

V současné době se mezinárodní transakce provádějí prostřednictvím korespondenčních bank, které působí v různých časových pásmech a v různých měnách, s využitím systému finančních zpráv SWIFT.

Společnost JPMorgan však oznámila, že spouští konkurenční produkt Confirm, který bude sloužit k potvrzování pravosti transakčních stran pro její přeshraniční platební blockchain Liink.

Liink, který byl spuštěn v roce 2017 jako Interbank Information Network, je nabízen prostřednictvím Onyxu, oddělení blockchainu a platební infrastruktury společnosti J.P. Morgan.

Podle této finanční instituce tvoří chyby v informacích o účtech 66 % ročních výpadků plateb, což stojí globální ekonomiku až 118 miliard dolarů ročně.

Očekává se, že systém Confirm sice situaci zlepší, ale zároveň se bude zabývat podvody tím, že potvrdí totožnost zamýšlených příjemců jako majitelů účtů, na které jsou prostředky převáděny.

Společnost Onyx tvrdí, že ve špičce bude Confirm schopen ověřit více než dvě miliardy účtů v 3 500 finančních institucích.

Deutsche Bank se stává zakládajícím členem, aby podpořila expanzi

Globální platební gigant Visa oznámil, že bude používat Confirm k autorizaci informací o účtech pro svůj vlastní blockchain pro přeshraniční platby B2B Connect, který je optimalizován pro finanční instituce a firemní klienty.

Německá Deutsche Bank mezitím potvrdila, že se rovněž připojila k zakládajícím členům Confirm, aby pomohla při jeho strategické expanzi.

„Růst Confirmu je do značné míry ovlivněn síťovými efekty,“ řekl globální šéf Confirmu Alex Littleton, „jmenování Deutsche Bank zakládajícím členem a zároveň vytvoření propojení s blockchainem Visa B2B urychlí naše přijetí v globálním měřítku.“

Společnost JPMorgan zvyšuje nábor zaměstnanců pro Web3

Jedná se o nejnovější krok tradičních finančních společností, které se snaží vstoupit do ekosystému Web3.

Minulý měsíc společnost JPMorgan vypsala výběrové řízení na vedoucí pozici zaměřenou na Web3, která by se soustředila na platby. A minulý týden společnost Visa rozšířila své partnerství s FTX o kryptoměnovou burzu, která bude nabízet debetní karty podporované kryptoměnami v Latinské Americe, Evropě a Asii.

 

Zdroj: https://beincrypto.com/jpmorgan-and-visa-will-join-blockchains-to-make-international-payments-easier/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x