Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk hodlá realizovat koupi Twitteru za 54,20 USD za akcii. V důsledku toho vzrostla cena Dogecoinu o 10 %.  

Twitter Muskovu nabídku potvrdil a zdá se, že je připraven akceptovat cenu 54,20 USD za akcii. V reakci na tuto zprávu se cena akcií Twitteru vyšplhala na 52 USD, což představuje ohromující 22% nárůst za den

Podle agentury Bloomberg Musk v dopise adresovaném společnosti naznačil svůj opětovný záměr koupit sociální síť. Po tomto oznámení cena akcií Twitteru vyskočila o 18 %, načež bylo obchodování pozastaveno. 

Muskovy nedávné telefonní záznamy odhalují, že miliardář diskutoval o převedení Twitteru na blockchain, odstranění všech botů a zpoplatnění tweetu nebo retweetu částkou 0,1 DOGE. Plán byl později označen za neuskutečnitelný. 

Následkem Muskova oznámení hodnota DogeCoinu vyskočila o 10 %. 

Musk podepsal smlouvu o koupi Twitteru v dubnu 2022, ale později od ní odstoupil. Důvodem měl být problém Twitteru s automatizovanými účty, které zkreslovaly počet aktivních uživatelů sociální sítě. 

Musk a Dogecoin jsou nerozlučná dvojka 

Miliardář z Tesly je dlouhodobým propagátorem memecoinu, tweetováním dokonce často hýbal s jeho cenou. Například v prosinci 2021 Musk oznámil, že automobilka bude přijímat platby v Dogecoinu. V souvislosti s tím začala nabízet bizarní produkt Cyberwhistle –⁠⁠⁠ píšťalku ve tvaru legendárního Cybertrucku.  

V reakci na zvěsti o prodeji Twitter potvrdil, že obdržel dopis podaný Muskovými zástupci u americké Komise pro cenné papíry. Dopis dokládá miliardářův záměr koupit společnost za 54,20 USD za akcii podle původní dohody podepsané v dubnu 2022. 

Po této zprávě se držitelé Dogecoinu pustili do obchodování. Cena memecoinu tak za 24 hodin vystřelila o 8 %. Podle údajů z CoinMarketCap objem obchodů s DOGE ve stejném časovém intervalu vzrostl o více než 400 %.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x