Kim Kardashianová bude muset Komisi pro cenné papíry (SEC) zaplatit 1,26 milionu dolarů poté, co byla obviněna z nezákonného šíření pochybného kryptoměnového tokenu svým více než 200 milionům sledujících na Instagramu.

V loňském roce se Kardashianová připojila k takovým osobnostem, jako jsou Jake Paul a Floyd Mayweather Jr, a propagovala kryptoaktivum s názvem EMAX, když se svým sledujícím rozplývala: „Zajímáte se o krypto????. Tohle není finanční rada, ale sdílím to, co mi právě řekli moji přátelé o tokenu Ethereum Max!“.

Následovala její další slova: „Před několika minutami Ethereum Max spálil 400 bilionů tokenů – doslova 50 % své admin peněženky, čímž se odvděčil celé komunitě E-Max.“

Pro někoho to tehdy mohlo znít skvěle, nicméně na začátku tohoto roku se ukázalo, že tento token je jen další pump and dump.

Kim při propagaci EMAXu řádně nezveřejnila své zapojení do projektu, konkrétně platbu 250 000 dolarů od EthereumMax, poskytovatele tokenu.

Její tresty, které byly dnes oznámeny, zahrnují:

  • Tříletý zákaz propagace jakýchkoli kryptoaktiv
  • Pokuta ve výši 1 000 000 USD
  • 260 000 dolarů na odškodnění

Úředníci uvedli: „Investoři mají právo vědět, zda je propagace cenného papíru objektivní, a paní Kardashianová tuto informaci nezveřejnila.“

 

EMAX vypadal nápadně podobně jako Safemoon

EMAX se velmi podobal tokenu SafeMoon, který se zapletl do vlastních kontroverzí, včetně podvodu s 12ti miliony dolarů, který spáchal známý YouTuber. Po propagaci celebrit EMAX napumpoval o více než 1 000 %, než ztratil více než 99 % své původní hodnoty.

Tvrdí se, že spoluzakladatelé Ethereum max, Giovanni Perone a Steve Gentile, se zbavili svých osobních podílů v EMAXu před jeho pádem, aby dosáhli slušného zisku.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x