Republikánský senátor předkládá nový návrh zákona, který by chránil kryptografické burzovní platformy před některými donucovacími praktikami ze strany americké Komise pro cenné papíry.

Podle nedávné tiskové zprávy Bill Hagerty z Tennessee předkládá zákon Digital Clarity Act of 2022 jako prostředek ochrany kryptografických burz před nadměrnými zásahy SEC a zajištění regulační jasnosti ohledně toho, jak mají být virtuální aktiva klasifikována.

Hagerty tvrdí, že regulační nejasnosti ztěžují investice a tvorbu pracovních míst pro kryptografické firmy působící v USA, což brání růstu tohoto odvětví.

Současná nejasnost regulace digitálních aktiv staví podnikatele a firmy před volbu: buď se orientovat ve značné regulační nejasnosti v USA, nebo se přesunout do zámoří na trhy s jasnou regulací digitálních aktiv.

Tato nejistota bohužel odrazuje od investic a vytváření pracovních míst zde v Americe a ohrožuje vedoucí postavené Spojených států v této transformační technologii v tak klíčové době.

Tento právní předpis je důležitým krokem k tomu, aby zprostředkovatelům digitálních aktiv poskytl tolik potřebnou jistotu a odstranil překážky vstupu na trh, které v současnosti brání růstu a likviditě amerických trhů s kryptoměnami.

Bill neuvedl žádné konkrétní podrobnosti o tom, na které donucovací akce SEC by se návrh zákona na ochranu kryptoburz měl vztahovat.

Začátkem tohoto roku také Hagerty představil takzvaný „Stablecoin Transparency Act“, návrh zákona, který objasňuje, která kryptoaktiva se kvalifikují jako stablecoiny a jak mají být kryté.

Návrh zákona spočíval v tom, že stablecoiny budou kryty americkým dolarem či státními cennými papíry se splatností kratší než 12 měsíců. Rovněž by vyžadoval, aby emitenti kryptoaktiv krytých dolarem zveřejňovali své rezervy v auditovaných zprávách.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x