Měsíc září přináší mnoho zpráv, které určitě mnohé nadšence nadchnou a mnohé také nepotěší. Tento měsíc je prošpikovaný zajímavostmi a dnes jsem Vám připravil rychlý souhrn, který vám pomůže udržet krok v tomto rapidně vyvíjejícím se odvětví.

Vývojáři Helia navrhují opustit vlastní blockchain pro Solanu

Vývojáři sítě Helium uvedli, že je třeba zlepšit provozní efektivitu a škálovatelnost. Návrh HIP 70, má řešit technické nedostatky. 

Pokud bude návrh HIP 70 schválen, byly by na blockchain Solany převedeny také tokeny HNT, IOT, MOBILE společně s datovými kredity ( DC).

Terra vstala z mrtvých? Cena tokenu LUNA v září vzrostla o 300%

Terra a cena tokenu Luny začala růst od 9. září, ve stejný den byl schválen návrh pálení porce 1.2% z každé on-chain transakce. K tomuto návrhu se přidávají i některé burzy jako je třeba Binance.

Tokenizace nelikvidních aktiv do roku 2030 dosáhne 16 bilionu dolarů

Autoři zprávy z Boston Consulting Group ( BCG) upozorňují, že celkový objem tokenizovaných nelikvidních aktiv, včetně nemovitostí a přírodních zdrojů, by mohl do roku 2030 dosáhnout 16.1 bilionu dolarů.

Podle zprávy mezi nelikvidní aktiva patří akcie před vstupem na burzu ( IPO), nemovitosti, soukromé dluhy, příjmy z malých a středních podniků, fyzické umění, exotické nápoje, soukromé fondy, velkoobchodní dluhopisy a mnoho dalších.

Ethereum Merge byl úspěšně dokončen

Ethereum konečně dostálo svého slibu a dokončilo přechod z PoW ( Proof-of-Work) na PoS ( Proof-of-Stake). Různí investoři a spekulanti očekávali od dokončení přechodu na PoS divoké cenové pohyby, přičemž cenu Etherea úspěšné dokončení příliš neovlivnilo. 

Indická burza WazirX následuje Binance a vyřazuje USDC z burzy

Stejně jako Binance i indická burza WazirX zavede v říjnu automatickou konverzi BUSD pro zůstatky USDC, USDP a TUSD v poměru 1:1.

Podle oznámení bude platforma místo těchto stablecoinů nabízet BUSD, tedy nativní stablecoin burzy Binance.

Generální ředitel společnosti JPMorgan se cítí ohrožen narušením platebních systémů: Kevin O´Leary

Na konferenci Converge22 moderátor pořadu Shark Tank řekl, že stablecoiny povedou ke snížení frikcí a poplatků po celém světě. 

Generální ředitel společnosti JPMorgan Chase Jamie Dimon se cítí ohrožen tím, jak oblast kryptoměn narušuje platební systémy, uvedl moderátor. 

„Nejde o spekulaci na cenu aktiv. Jde o snížení poplatků za to, jak fungují světové ekonomiky. Transparentnější, produktivnější, zcela kontrolované, regulované, ale méně nákladné. Cítí se tedy Jamie Dimon ohrožen? Máte zatracenou pravdu, že ano! To je velká část toho, jak vydělává peníze“ říká O´Leary.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x