Vzhledem k oslabující britské libře vůči americkému dolaru, se zdá, že investoři obracejí svou pozornost a prostředky k Bitcoinu, aby si tak udrželi kupní sílu a v případě „bank runů“ měli přístup ke svým financím.

Preferenci investorů pro vlajkovou kryptoměnu podtrhuje prudce rostoucí objem obchodů s Bitcoinem a britskou librou. Konkrétně údaje sdílené vedoucím výzkumu společnosti CoinShares Jamesem Butterfillem naznačují, že objem obchodů s GBP/BTC na burzách dosáhl 26. září rekordní hodnoty 881 milionů dolarů. V průměru se toto číslo obvykle pohybuje na úrovni 70 milionů dolarů denně.

GBP/BTC objem obchodů, zdroj: Coinshares

Celkově za posledních 30 dní objem obchodů páru GBP/BTC prudce vzrost o 878%, zatímco za předchozí rok toto číslo činí 1431%.

Kromě libry ukazují údaje, že hlavní fiat měny zaznamenaly zvýšený objem obchodů s Bitcoinem. Například objem vůči euru se za posledních 30 dní zvýšil o 84%. Zároveň objem páru USD/BTC vzrostl za 30 dní o 66 a půl procenta.

To v očích Butterfilla znamená, že „pokud je bezpečnost fiat měn ohrožena, investoři začnou upřednostňovat Bitcoin„.

Přechod k Bitcoinu přichází také v souvislosti s obavami, že návrh britské premiérky Liz Trussové na zvýšení vládních půjček na úhradu daňových škrtů zhorší inflaci. Tato situace poslala Libru na historická minima a Bank of England byla nucena vydat „uklidňující“ prohlášení.

Vzhledem k tomu, že občané Británie obracejí svou pozornost k Bitcoinu, tento scénář částečně potvrzuje představu zastánců Bitcoinu jakožto pojistky proti inflaci.

Slabost fiat měn jako jsou GBP, EUR, JPY lze zároveň vnímat jako pozitivní výhled pro Bitcoin, protože nabízí masový důvod , k přesunu ke kryptoměnám, které mohou potencionálně ochránit jejich majetek.

Adopce kryptoměn i přes nepříznivé cenové pohyby roste, zhruba 34% procent Britů je vlastníkem kryptoměn, z toho největší podíl připadá na Bitcoin.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x