Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová nadále vyjadřuje obavy z růstu kryptoměn a jejich hrozby pro tradiční bankovní systém.

Podle Lagardeové je růst kryptoměn problémový a může tak ohrozit suverenitu centrálního bankovnictví. Zmiňuje, že digitální aktiva mohou vést k éře volného bankovnictví.

Poznamenala, že banky se musí zapojit do záležitostí souvisejících s experimentováním s digitálními řešeními, a zároveň prosazovat, aby věřitelé reagovali na poptávku po digitálních platbách, aby si udrželi jejich postavení.

"My, centrální bankéři, jsme fungovali jako měnová kotva týkající se komerčních bank a soukromých peněz. Pokud nebudeme v této hře, pokud se nebudeme podílet na experimentování, inovacích nebo digitálních penězích centrální banky, riskujeme, že ztratíme roli kotvy, kterou jsme hráli po mnoho desetiletí"

Také dodala:

"A máme historické příklady období, kdy centrální banka měnovou kotvu neměla, což urychlovalo jednu krizi za druhou. Tak tomu jistě bylo v době svobodného bankovnictví v 19. století. Chceme se do těchto dob znova vrátit? Pravděpodobně ne."

Kritika Lagardeové poukazuje na to, že kryptoměny jako takové, nemají žádnou hodnotu.

Zasedání a diskuse se zúčastnil také předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který se ponořil do vývoje digitálních měn centrálních bank ( CBDC).

(Co CBDC je a není, nebezpečí, která nesou a další zajímavosti s nimi spojená.)

Powell také zdůraznil, že tento produkt nebude anonymní. Podělil se o čtyři ideální charakteristiky možného CBDC.

Je pozoruhodné, že většina jurisdikcí prosazuje regulaci kryptoměn ve snaze omezit růst soukromých digitálních aktiv. V tomto případě se pozornost soustředí na zavedení CBDC, aby se zabránilo růstu aktiv, jako je například Bitcoin.

Další pozoruhodností je, že s příchodem CBDC centralizace finanční moci roste, v jaké makroekonomické finanční situaci se právě nacházíme?

Ptám se sám sebe, uniká mi něco?! Možná, ale i s použitím astrálního cestovaní a pohledu 3. osoby bez přítomnosti ega se můj názor na tuto problematiku nemění.

Můj subjektivní pohled na věc je jednoduchý, jsme na přelomu potencionálně největší ekonomické krize způsobené vytištěním enormního počtu ničím nekrytých peněz, paní Lagardeová přesto hovoří o problému „volného“ bankovnictví jako hlavního problému. 

Přičemž „tisk“ ničím nekrytých peněz obstaraly centrální banky.

Nejvyšší inflace za posledních 40 let? Dobrá práce!

Hlavním problémem pro centrální „bankstery“ je zde to, že ztrácí kontrolu nad finančním systémem a propagují CBDC jako spasitele. 

Věřím, že mnoho z nás má zdravý rozum a myšlenku CBDC odmítne. Tento článek ukončím otázkou, která v mé hlavě vzbuzuje znepokojující odpovědi.

Jak tedy CBDC chtějí dostat mezi lidi? .. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x