Kryptoanalytik, který loni přesně označil konec býčího trhu s kryptoměnami, předpovídá po téměř roce medvědího vývoje ceny Bitcoinu ( BTC) změnu trendu.

Pseudonymní analytik známý jako Pentoshi sděluje svým 612 tisícům sledujících na Twitteru, že od listopadu 2021, kdy Bitcoin dosáhl svého historického maxima, se makro krajina drasticky změnila.

Pentoshi říká, že koncová sazba Federálního rezervního systému, neboli očekávaný konečný bod pro zvyšování úrokových sazeb, se za poslední rok divoce rozkolísala, což naznačuje možnou změnu makroprostředí.

S koncovou sazbou na úrovni 4,6 % si myslím, že lze říci, že přinejmenším část sazeb je po přechodu z 0 % na 4,6 % konečně oceněna. Těžko tam očekávat další růst, a tak se riziko může přepnout do záporných hodnot.

Celou svou makro medvědí tezi jsem držel po celou dobu, dokud BTC 9. září nevytvořil minima. V tu chvíli jsem přešel na více neutrální a hledal jsem nabídku hodnoty. Index spotřebitelských cen je také potenciálně na maximální rychlosti stejně. Je pro mě prostě těžké udržet si prozatím tak silný medvědí bias.

Začátkem tohoto měsíce Fed vyjádřil svůj záměr pokračovat ve zvyčování úrokových sazeb, dokud nedosáhnou 4,6% v roce 2023. V době psaní tohoto článku je hodnota úrokových sazeb 3,25%.

Vzhledem k tomu, že se úrokové sazby blíží ke konečnému cíli Fedu, Pentoshi se domnívá, že Bitcoin čeká krátkodobá „úlevná“ ralley, která by připravila půdu pro přechod Bitcoinu k delšímu bočnímu trendu.

Kdybych měl zmínit nejhorší scénář, odhadl bych ho na 12 000 až 14 000 dolarů pro BTC. Nyní na 18 700 USD a blízko červnových minim. Býčí trh také v dohledné době nečekejte. Spíše přijde opravdový boční trh. Podobně jako na obrázku dole.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x