Rada Mohawků z Kahnawake (MCK) a nově vzniká organizace Kahnawake Blockchain Technologies (KBT) hodlají využít těžbu kryptoměn ke zvýšení potenciálu regionu.

Členové národa Mohawků studují možnost získání elektřiny od společnosti Hydro Quebec za účelem napájení aktivit spojených s těžbou kryptoměn. Těžba by se pak stala součástí ekonomického portfolia rady.

Ekonomické portfolio rady vede ředitel MCK Mike Delisle. Domnívá se, že těžba kryptoměn může představovat pro obyvatele Kahnawake prostředek pro zvýšení jejich příjmů.

„Máme příležitost vytvořit úplně nové odvětví, nebo alespoň nové odvětví v rámci Kahnawake. Jde o vzrušující zdroj příjmů, který rozvíjí sektor,“ uvedl Delisle v prohlášení z 16. září.

MCK žádá více energie

MCK v současné době žádá společnost Hydro Quebec o navýšení odběru elektřiny. Vyjednává také s firmou Pow.re, která tvrdí, že iniciativa na těžbu kryptoměn nebude potřebovat finanční podporu ze strany Kahnawake.

„Oddělení pro rozvoj příjmů a obchodu je oprávněn formálně jednat o podmínkách případné dohody se společností Pow.re,“ řekl Delisle.

Zástupce Pow.re Paul Rice se nechal slyšet, že „finanční riziko pro komunitu je zcela zanedbatelné“. Rice věří, že Pow.re a MCK pracují na uzavření dohody, z níž bude mít Kahnawake prospěch.

Podle Rice by byla těžební zařízení uložena v přepravních kontejnerech. Kahnawake by pak mělo nárok na předem stanovený podíl z vytěžených bitcoinů.

Rice uvedl, že lokalita je již vyklizena. Pozemek by zůstal téměř nedotčený, právě kvůli uložení v kontejnerech. Tvrdí také, že rozhodnutí MCK jim umožní „svézt se na vlně stoupající ceny bitcoinu“.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x