Jihokorejská prokuratura požádala ministerstvo zahraničí, aby odebralo cestovní pas Do Kwonovi, generálnímu řediteli Terraform Labs. Současně zahájili proces, jehož výsledkem by bylo vydání červeného oznámení Interpolem. Interpol definuje červené oznámení jako „žádost adresovanou orgánům činným v trestním řízení po celém světě, aby nalezly a zadržely určitou osobu“. Nejedná se o mezinárodní zatykač.

Přitom ještě v něděli na Twitteru Do Kwon tvrdil, že není na útěku, ale že spolupracuje s úřady v několika jurisdikcích.

Do Kwon je zjevně na útěku…

„Zahájili jsme řízení o jeho zařazení na červený seznam Interpolu a odebrání jeho pasu… Snažíme se ho najít a zatknout… Je zjevně na útěku, protože do stejné země [Singapuru] v té době odjeli i klíčoví zaměstnanci jeho společnosti,“ uvedla v pondělí jižní okresní prokuratura v Soulu.

V sobotu singapurská policie upřesnila, že Kwon se již v městském státě nenachází. Orgán činný v trestním řízení hodlá v této věci spolupracovat s jihokorejskými orgány.

Minulý týden vydal korejský soud na Kwona zatykač. Ten údajně prostřednictvím svých právníků sdělil státnímu zástupci, že si nepřeje na jejich předvolání okamžitě reagovat.         

Dosavadní průběh případu

Zatykač z minulého týdne zahrnoval Kwona a pět dalších osob. Mezi nimi byl i zakládajícího člena Terry Nicholase Platiase. Důvodem byla nespolupráce při vyšetřování společnosti.

Po krachu 40miliardového ekosystému Terra-Luna podalo celkem 81 jihokorejských investorů stížnosti na společnost a její představitele.

Jihokorejský soud tyto stížnosti shrnul do dvou případů. Soud uvedl, že Kwon a další osoby zřejmě porušili zákony o kapitálových trzích v zemi a musí se účastnit vyšetřování.

Prokuratura tvrdí, že Kwon v dubnu rozpustil jihokorejskou jednotku Terraform Labs a přestěhoval se do Singapuru. V květnu do Singapuru odletěli i Kwonovi rodinní příslušníci a klíčoví finančníci společnosti. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x