C Ventures, kterou založil hongkongský realitní magnát a miliardář Adrian Cheng, údajně plánuje založit nový fond o objemu 200 milionů dolarů. Ten by podle zpráv měl investovat do kryptoměn.

Ve středu o tom informovala zpravodajská služba Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí. Kromě „kryptofondu“ plánuje C Ventrues podle zprávy v příštích 18 měsících získat také přibližně 300 milionu dolarů na investice do strategií soukromého kapitálu (obvykle společnosti, které nejsou veřejně obchodovatelné) a také soukromých úvěru.

Firma sází na vyklesané ceny soukromých společností a digitálních aktiv.

„Když jsou lidé v obraně, my jsme v útoku“, řekl v rozhovoru pro Bloomberg Adrian Cheng, spoluzakladatel a generální ředitel C Ventures. Takové prostředí historicky „přinese nejlepší výsledek“, pokračoval a dodal, že vidí odraz zpět po dalších 6 až 9 měsících.

Společnost C Ventures byla založena v roce 2017 a údajně již investovala přibližně 1 miliardu dolarů do soukromých společností, digitálních aktiv a úvěrů. Současné kryptografické portfolio C Ventures zahrnuje společnosti jako Animoca Brands, RTFKT Studios a Matrixport. Podle Chenga se hodnota stávajících kryptoinvestic firmy v první polovině letošního roku zvýšila o 40% poté, co se loni zdvojnásobila.

V rámci kryptoinvestic společnost C Ventures a Adian Cheng zdřejmě upřednostňují sektory NFT a metaverza. Adrian nedávno koupil 101 NFT z kolekce Azuki. 

“ Vytvoříme si jedinečný prostor ve světě Webu3 a uvedeme do života naši kulturu kreativity a zážitků založených na komunitě“, napsal minulý měsíc na Twitteru.

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x