Společnosti Charles Schwab, Citadel Securities a Fidelity Digital Assets oznámily spuštění burzy digitálních aktiv EDX Markets (EDXM).

Součástí konsorcia jsou také společnosti Paradigm, Sequoia Capital a Virtu Financial. Očekává se, že s EDXM budou časem spolupracovat další účastníci trhu, uvedla skupina.

Burza „je řešením dřímající poptávky po obchodování s digitálními aktivy, protože umožní bezpečné a regulacím vyhovující obchodování prostřednictvím důvěryhodných zprostředkovatelů“, uvádí se v tiskové zprávě. EDXM zajistí vysoce likvidní ekosystém kryptoměn, který agreguje likviditu od více marker makerů s cílem snížit spready a zlepšit transparentnost. Tento důraz kladený na price discovery a efektivitu povede k lepším cenám pro investory, než jaké nabízejí stávající kryptoměnové burzy.“

Tradiční finanční instituce dlouhodobě usilují o vstup do světa digitálních aktiv. Vznik EDXM je tak součástí přirozeného vývoje, a to i přes rekordní propad kryptoměnového trhu v uplynulém roce.

Světová hodnota kryptoměn činí 1 bilion dolarů a jejich trh má více než 300 milionů účastníkům. K uspokojení této poptávky je zapotřebí platforma, která dokáže uspokojit potřeby jak retailových obchodníků, tak institucionálních investorů. Současně by tato platforma měla dodržovat etické, bezpečnostní a regulační normy.

Technologickou infrastrukturu pro EDXM bude zajišťovat MEMX, market operator založený v roce 2019. MEMX založily mimo jiné společnosti Bank of America Merrill Lynch, Charles Schwab a Citadel Securities.

Jamil Nazarali působil jako globální ředitel pro rozvoj obchodu ve společnosti Citadel Securities, nyní bude zastávat funkci výkonného ředitele EDXM. Tony Acuña-Rohter, který dříve působil jako technologický ředitel ve společnosti ErisX, nastupuje jako technický ředitel. Bývalý právník společnosti Fidelity David Forman nastupuje jako generální poradce.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x