Human Rights Foundation (HRF) zveřejnila své nedávné dary v celkové výši 325000 dolarů (v bitcoinu).

HRF těmito dary cílí na odolnost vůči cenzuře, open-source řešení úschovy, vývoj Bitcoin Core, E-cash a vzdělávání po celém světě.

Největší příspěvek ve výši 100000 dolarů jde na server BTCPay, open-source procesor bitcoinových plateb. Tento software umožňuje uživatelům po celém světě přijímat bitcoinové platby od kohokoli, čímž předchází cenzuře, a to s relativním soukromím. Dar byl podle sdělení poskytnut ve spolupráci se spřízněnou neziskovou organizací Strike.

Kromě toho budou dva dary po 50000 dolarech přiděleny Jonovi Atakovi a Joshovi Kitmanovi. Atak je hlavním vývojářem, který neustále kontroluje a zdokonaluje bitcoinovou síť, zatímco Kitman pracuje na Fedimintu, elektronické hotovosti pro bitcoin. Tato hotovost je založena na E-Cash Davida Chauma z roku 1983.

Dar ve výši 25000 dolarů pro Keitha Mukaie je určen na další práci na SeedSigneru, offline hardwarové peněžence pro bitcoin. Kromě výzkumu a vývoje bude Mukai budovat vícejazyčnou podporu pro jazyky zprava doleva, jako je arabština a hebrejština.

Leigh Cuen obdrží grant ve výši 25000 dolarů za svou práci na průvodci dárcovství bitcoinu pro neziskové organizace. Průvodce seznamuje nevládní organizace, státní instituce a aktivisty s tím, jak přijímat dary v bitcoinu. Má být vydán příští měsíc ve spolupráci s Bitcoin Policy Institute.

Kromě jednotlivých vývojářů obdrží 25000 dolarů také společnost Robosats, open-source peer-to-peer Lightning burza, která bude pokračovat ve vývoji, nabízet vícejazyčnou podporu a vytvářet průvodce pro tento produkt.

Dočkají se nejen vývojáři

Dar ve výši 25000 dolarů také Novaja Gazeta, nezávislé ruské noviny zaměřené na investigativní zpravodajství o ruské politice a společnosti. Financování umožní tomuto médiu prozkoumat vztah mezi kryptoměnami a lidskými právy v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu.

Nakonec iniciativa Vinteum, neziskové centrum pro výzkum a vývoj bitcoinu, obdrží posledních 25 000 dolarů. Použije je na vzdělávací semináře, stipendia a granty, které slouží k podpoře a budování vývojářů bitcoinu v Brazílii.

HRF v posledních dvou letech věnovala na rozvoj bitcoinu po celém světě více než 1,5 milionu dolarů v bitcoinu. Další kolo darů bude zveřejněno v lednu 2023.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x