Liz Trussová se ve volbách nahradila Borise Johnsona v čele Konzervativní strany. Stane se tak příští premiérkou Spojeného království.

Trussová slíbila, že se bude věnovat řešení krize spojené s rostoucími životními náklady už několik dní po nástupu do funkce. Je proto docela možné, že reakce Trussové bude definovat jak její premiérský mandát, tak její vyhlídky v následujících parlamentních volbách.

Kryptoměnovou komunitu ovšem zajímá, jak se nová britská premiérka vypořádá s legislativou okolo kryptoaktiv.

V roce 2018 Trussová na Twitteru napsala, že „musíme přijmout kryptoměny“ způsobem, který neomezí jejich potenciál a zbaví svobodné podnikání pravidel, která brání prosperitě.

Spojené království a kryptoměny

Podle nedávné studie je Spojené království špičkou v celkovém využívání kryptoměn, spolu s USA a Ukrajinou. Studie zohledňovala počet vlastníků kryptoměn v dané zemi, globální index přijetí decentralizovaných financí (DeFi), počet podniků, které umožňují platby kryptoměnami, počet bitcoinových bankomatů a měsíční objem vyhledávání termínů týkajících se kryptoměn.

Ve světle rostoucího kryptografického sektoru zahájila v srpnu britská parlamentní skupina průzkum za účelem další regulace tohoto prostoru.

Trussová bude řešit energetickou krizi

Za zmínku stojí také to, že kampaň Trussové do čela strany se neobešla bez kontroverzí. Na otázku, jak bude řešit rostoucí životní náklady, odpověděla, že své úsilí zaměří na „snižování daňové zátěže, nikoliv rozdávání almužen“.

Trussová slíbila, že do týdne předloží strategii, jak lidem ulevit v energetické krizi. Očekává se, že oznámí návrhy, jak snížit náklady na energie pro domácnosti a jak posílit dlouhodobé dodávky energie pro zemi.

Britská ekonomika je momentálně na pokraji stagflace. Země postupně ukončuje dovoz ruské energie a vyrovnává se s rostoucími cenami energií a potravin, klesající kupní silou domácností a snižující se mírou úspor při obtížně dostupných úvěrech.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x