Ruská centrální banka se poměrně rychle odklonila od svého předválečného postoje ke kryptoměnám a zvažuje možnost legalizace kryptoměn pro usnadnění přeshraničních plateb v blízké budoucnosti.

Jak uvedla místní tisková agentura TASS, centrální banka země a ministerstvo financí se shodly na tom, že „bez přeshraničního zúčtování v kryptoměnách se za současných geopolitických podmínek nelze obejít“.

Náměstek ministra financí Alexej Mojsejev uvedl, že kryptografické platby budou z toho důvodu brzo legalizovány

Zdůraznil však, že než se tak stane, je potřeba vytvořit domácí služby jako jsou kryptopeněženky a to především z důvodu boje proti praní špinavých peněz. Na pohyb kryptoměn by podle něj měla dohlížet centrální banka, ta musí splňovat požadavky na boj proti praní špinavých peněz a také know-your-customer ( KYC). 

Rusko mělo ke kryptografickému průmyslu po většině času ne příliš pozitivní vztah. Prezident Vladimir Putin nedávno sepsal nový zákon, který se snažil zakázat používání digitálních aktiv jako platby za zboží a služby v zemi, a to navzdory tomu, že několik vysokých úředníků vysílalo smíšené signály. Zástupkyně guvernéra Ksenia Judajevová uvedla, že centrální banka je nakloněna používání kryptoměn pro mezinárodní platby. Tuto změnu názoru lze přičíst probíhající rusko-ukrajinské válce. Bitcoin a obecně kryptoměny jsou hojně využívány na obou stranách. 

Ukrajina získala významnou podporu právě díky darům v kryptoměnách, které se používají na nákup válečných potřeb.

Zprávy v případě Ruska tvrdí, že se země ekonomicky angažuje v jiných zemích s využitím digitálních měn a tak úspěšně obchází mezinárodní sankce.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x