Japonská Agentura pro finanční služby (FSA), navrhuje v souladu s vizí premiéra Fumia Kišidy zmírnění daně z kryptoměn v zemi.

Podle navrhované revize chce úřad osvobodit společnosti od placení daní z nerealizovaných zisků z držených kryptoměn.

Stojí za zmínku, že korporátní daň z kryptoměn byla doposud zdrojem sporů mezi japonskými regulačními orgány a aktéry. Vysoké daně byly například uváděny jako důvod toho, že se v zemi nemůžou uchytit nové projekty. Slibné projekty se tak přesouvají do spřátelených jurisdikcí, jako je Singapur.

V současné době podléhá zisk z držby kryptoměn spolu s nerealizovanými zisky korporátní dani ve výši přibližně 30 %.

Daňové úlevy pro fyzické osoby

Cílem každoroční žádosti regulačních orgánů o změnu daňového zákoníku je i zavedení daňové úlevy pro fyzické osoby investující do kryptoměn. Návrh požaduje zvýšení investičního limitu pro drobné investory s tím, že by se systém daňových úlev v rámci individuálního spořicího účtu Nippon stal trvalým.

Individuální spořicí účet Nippon je účet, který má obyvatelům Japonska pomáhat spořit peníze s daňovými výhodami. V současném systému daňových úlev mohou fyzické osoby po určitou dobu část svých investičních zisků a dividend nezahrnovat do daně z kapitálových výnosů. Návrh FSA zároveň usiluje o zavedení mírnějších odvodů pro fyzické osoby investující do akcií.

Revize stávajících zákonů o kryptoměnách je součástí vize „nového kapitalismu“ premiéra Kišidy. Premiér usiluje o zdvojnásobení bohatství domácností a podporu podniků zaměřených na Web3 v zemi.

 

Další příležitosti pro investory

Pokud se plán uskuteční, obyvatelé Japonska budou moci využít své úspory v dalších výdělečných činnostech, jako je investování do akcií. Daňová komise země návrhy posoudí ke konci letošního roku.

Příležitosti v oblasti kryptoaktiv vedly k tomu, že mainstreamoví hráči začleňují tento sektor do svých služeb, aby nalákali investory.

Japonský bankovní gigant Shinsei Bank přišel s iniciativou, v rámci níž odměňuje klienty kupony na kryptoměny za otevření bankovního účtu.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x