Společnost Binance spolupracuje s Nigérií na vybudování úřadu pro exportní zóny ( NEPZA). Cílem je vytvořit digitální ekonomickou zónu podobnou Dubaji.

Zpráva uvádí, že nigerijské úřady mají v úmyslu vybudovat zónu, která bude podobná dubajské virtuální zóně. Tento prostor bude po dokončení první v západoafrickém regionu.

Výkonný ředitel NEPZA Adesoji Adesugba uvedl, že „cílem země je zrodit prosperující virtuální svobodnou zónu, která by využila výhod téměř biliónové virtuální ekonomiky v oblasti blockchainu a digitální ekonomiky“.

Blockchain Adopce

Spolupráce Binance a Nigérie navazuje na podobný krok, který společnost učinila s jihokorejským městem Pusan.

Burza vedená Changpeng Zhaem podepsala s městem Pusan memorandum o porozumění, jehož cílem bylo zajistit technologickou a infrastrukturní podporu města.

Tento krok má pomoci rozvoji městského blockchainového ekosystému a také propagaci busanské burzy digitálních aktiv.

Mezitím Binance také nedávno zahájila činnost kryptografického vzdělávacího centra v Kamerunu s cílem dále podporovat zavádění kryptoměn a blockchainu v této zemi.

Adopce kryptoměn v Nigérii

I přes to, že Nigerijci jsou v používání krypta na předních pozicích všech zemí, nigerijská vláda udržuje s tímto odvětvím poněkud nepřátelský vztah.

Nigerijská centrální banka nařídila všem komerčním bankám v zemi, aby přestaly umožňovat kryptografické transakce. Centrální banka vysvětlila, že její rozhodnutí je způsobeno hrozbou, kterou krypto představuje pro širší finanční ekonomiku země.

Nigerijská komise pro cenné papíry mezitím v květnu zveřejnila soubor pravidel pro digitální aktiva v zemi

SEC ( Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států) označuje „set“ těchto pravidel za ochranu investorů a zvýšení transparentnosti trhu.

Bez ohledu na nejasný postoj regulačních orgánů ke kryptografickému prostoru však Nigerijci kryptografické nástroje nadále používají.

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x