Jihokorejský plošný zákaz prvotních nabídek mincí (ICO) by mohl být konečně zrušen. Korejská centrální banka (BOK, Bank of Korea) se totiž vyslovila pro změnu směrnice.

Zákaz byl poprvé zaveden koncem roku 2017, kdy se v zemi rozmohla kryptoměnová horečka, kterou se vláda snažila potlačit. Podle mnoha velkých podniků však zákaz brzdí rozvoj koncernů, které chtějí v rámci expanze uvést na trh kryptoaktiva.

Od zavedení zákazu musely společnosti jako Kakao nebo Hyundai Group vydávat mince prostřednictvím zahraničních poboček – například ve Švýcarsku nebo Singapuru. Firmy čekají na moment, kdy tak budou moci činit prostřednictvím domácích kanálů. A prezident Yoon Seok-yul, který se ujal moci v květnu, naznačil, že je připraven tento zákaz konečně zrušit.

Poskytovatel spoření OK Financial Group a dceřiná společnost SK Square, již oznámily své vlastní záměry vydat mince.  Můžeme očekávat, že řada dalších společností se k nim přidá.

Nová výzva BOK by mohla být posledním hřebíčkem do rakve zákazu. Server Newsis uvedl, že banka dnes vydala studii o důsledcích regulace kryptoměn v Evropské unii. Studie ovšem zahrnuje i řadu doporučení pro jihokorejskou vládu.

BOK v dokumentu vysvětluje, že jakákoli nová legislativa zaměřená na kryptoměny by měla „institucionálně umožnit vydávání nových domácích kryptoaktiv“. Samozřejmě zmiňuje, že všechny ICO by měly podléhat regulační kontrole.

Podle studie opatření EU dokazují, že regulační orgány mohou na ICO uplatňovat „stejnou úroveň regulace“ jako na kryptoburzy.

Mluvčí BOK vysvětluje, že zrušení zákazu ve prospěch povolení regulovaných ICO by mohlo „umožnit rozvoj souvisejících odvětví“ a zároveň poskytnout „ochranu zákazníkům a investorům“.

Studie rovněž upozornila na potřebu „přijmout regulace na úrovni evropského MiCA“ pro stablecoiny – a dodala, že případná legislativa se nebude týkat žádných záležitostí souvisejících s digitálními měnami centrální banky (CBDC).

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x