Kandidát na senátora ve státě New Hampshire Bruce Fenton včera nasdílel na svých osobních kandidátských stránkách zdrojový kód Tornado Cash.

Je rozhodně pozitivní vidět, že alespoň někteří politici, či kandidáti na různé politické posty, se snaží nejrůznějšími způsoby bojovat proti všudypřítomné cenzuře, neustálému ukrajování svobod a soukromí, jakož i lehce připomínat, že už je to víc jak čtvrt století, co bylo JEDNOZNAČNĚ a NEODDISKUTOVATELNĚ na půdě onehdá příslovečného majáku svobody ve světě, tedy ve spojených státech Amerických, etablováno, že „kód je řeč“ (Code is speech) a jako taková podléhá ústavní ochraně svobody slova.

Případ Bernstein vs. Spojené státy měl dalekosáhlé dopady, jež mnohým dodnes nedocházejí, nebo si je neuvědomují prostě proto, že to není z kategorie věcí, jež jsou instantně vidět/pocítit. Historie má vskutku skvělý smysl pro rým a zřejmě nebude náhodou, že uběhlý čas odpovídá zhruba jedné generaci – jakoby systém chtěl na svá předchozí precedenční soudní rozhodnutí bezpodmínečně a úplně zapomenout, otvírajíc tak cestu k dalšímu vývoji směrem k bezmeznému totalitárnímu marasmu. V návaznosti na dosavadní dění okolo mixéru Tornado Cash člověk skoro ani nemůže nabýt jiných dojmů.

Bruce Fenton ani zdaleka není jediný, kdo se v USA z politiků, či politických aspirantů pohybuje ve světě kryptoměn, či jim je pozitivně nakloněn. Je sám Bitcoinerem a má z hlediska svého „bitcoinerství“ již několik kolegů ve funkci, namátkou příkladně New Yorský starosta Eric Adams svého času zazářil příjmáním svého platu v Bitcoinu (který krátce na to zrovna cenově významně oslabil), nelze nezmínit také Texaského senátora Teda Cruze, jež se shodou okolností jakožto velký fanda a podporovatel Bitcoinu nedávno šel podívat na prohlídku Bitcoinové těžařské farmy:

„Dnes jsem měl to potěšení prohlédnout si největší těžební zařízení pro #Bitcoin v Severní Americe v Rockdale!

Jsem hrdý na to, že mohu v Senátu vést boj za kryptoměnový průmysl.

Texas bude i nadále centrem krypto inovací!“

– Ted Cruz

Zpět však ještě na chvilku ke kandidátovi do senátu za stát New Hampshire – Bruce Fenton svůj postoj k podpoře jednou nastolené ústavní ochrany veškerého projevu, včetně zdrojového kódu na Twitteru okomentoval následovně:

„Nesmí existovat žádný zákon zakazující svobodu projevu.

Kód Tornado Cash s otevřeným zdrojovým kódem je zveřejněn na mých webových stránkách.

Ve Spojených státech je svoboda projevu legální.

Kód je projevem.

Máme právo zveřejňovat slova a čísla, jak chceme.

Za toto stojí za to se rvát“

– Bruce Fenton

Je skvělé vidět, jak se dynamika Bitcoinu coby ultimátního filtru na politický odpad začíná pomalu, ale jistě projevovat také mimo oblasti, ve kterých šance na veškeré zákazy skončily již v roce 2018 – ano, tím narážím na Jižní Koreu a tehdejší epické selhání připravovaného zákazu poté, co se tamější vládní paraziti dovtípili, že při 30% adopci to asi nebude nejlepší nápad. Nyní, o necelých pět let později se tamější Prezident a jejich centrální banka nechaly slyšet, že prý zruší zákaz ICO.

Bitcoin a kryptoměny prostě efektivně již nějaký ten pátek prosakují i do politicko-ideologické sféry, což se, při dnešní á čtvrt miliardě lidí, jež kryptoměny globálně drží/používají, ostatně dalo čekat. Je to počátek skutečného domina. Politický parazit má totiž jen jednu jedinou starost: Nechat se znovu zvolit.

A při neustále se zvyšující míře adopce je toliko otázkou času, než se otázkou „zkažených peněz“ (rozuměj FIAT) začnou zabývat i ty podřadné kolektivistické kádry, jež k nim sami doposud pomáhali.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x