SEC ( Komise pro kontrolu cenných papírů) 

podala žalobu na zakladatele a propagátory projektu Forsage, kteří údajně vytvořili Ponziho schéma v hodnotě přibližně 300 milionů dolarů.

Komise obvinila 11 osob. Ponziho schéma je investiční podvod, při němž se stávajícím investorům vyplácejí peníze získané od investoru nových.

Acala 

Uživatelé protokolu Acala využili chybu v poolu likvidity iBTC/aUSD, v jejímž důsledku bylo „vyraženo“ 1,2 miliardy aUSD ( nativní stablecoin protokolu Acala, který má být hlavním digitálním dolarem pro Polkadot a Kusama ekosystém) bez kolaterálu zajištujícího pokrytí.

Tržní kapitalizace USDT ( Tether) vzrostla o 2 miliardy dolarů 

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv 8. srpna v podstatě zakázal Američanům používat službu Tornado Cash a zařadil 44 adres Ethereum (ETH) a USDC napojených na tuto službu na černou listinu speciálně označených státních příslušníků a blokovaných osob (SDN).

OFAC ( Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv) tvrdí, že Tornado Cash byla od roku 2019 využívána jednotlivci a zločineckými organizacemi k praní peněz v hodnotě více než 7 miliard dolarů. 

Společnost Circle, firma vydávající stablecoin USDC, zašla tak daleko, že USDC peněženek, které měly s Tornado Cash co dočinění zamrazila. 

Procento velryb držících USDC na téměř dvou letém minimu

Procento stablecoinů USDC držených největšími adresami peněženek kleslo na nejnižší hodnotu za téměř dva roky.
Důvodem je výše zmiňované zmražení digitálního dolaru společnosti Circle USDC spojených s protokolem Tornado Cash.
 

Společnost Tether vyjádřila, že sankcionované adresy Tornado Cash nezmrazí

 

 Tether má sídlo v Hongkongu a nepřijímá americké osoby jako zákazníky, neprovádí obchodní činnosti ve Spojených státech, ačkoli v rámci dodržování předpisů dobrovolně dodržuje některé americké předpisy.
 

Komunita projektu Acala hlasovala pro „zničení“ 2.97 miliardy chybně vyražených stablecoinů aUSD

Závada umožnila vytištění 3, 022 miliardy aUSD bez zajištění. Cena aUSD díky této chybě klesla na méně než 0,01 dolaru. Momentální cena je na hodnotě 0.93 dolaru.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x