Revolut oznámil plány na zvýšení počtu zaměstnanců nejen kryptoměnové divize v Evropě. Tento krok přijde vhod, vzhledem k tomu, že společnost nově získala povolení nabízet kryptografické služby milionům svých evropských uživatelů. Kyperská komise pro cenné papíry (CYSEC) totiž učinila bankovní platformu Revolut svým poskytovatelem kryptografických služeb. Zprávu banka zveřejnila 12. srpna.

Revolut nyní může zřídit své evropské centrum na Kypru a nabízet další kryptografické služby. Prosazení zákona o trzích s kryptoaktivy (MiCA) tak umožní 17 milionům zákazníků v Evropském hospodářském prostoru (EHP) vstoupit do kryptosvěta.

Proč právě Kypr?

Mluvčí společnosti Revolut zdůraznil, že Kypr byl vybrán po „důkladném průzkumu všech zemí EU“.

Kromě toho CYSEC vynikala díky „propracovanému a robustnímu regulačnímu režimu, jakož i síle stávajícího kryptografického průmyslu na Kypru“. Jak vysvětlil mluvčí:

„Při zřizování kryptoměnového centra pro naši činnost v EU bereme na vědomí, že CYSEC má hluboké znalosti o kryptu. a jeho úsilí být lídrem v oblasti krypto regulace.“

Revolut a regulace

Návrh zákona MiCA by měl vstoupit v platnost v roce 2023 a do roku 2024 by měl být plně. Mluvčí společnosti Revolut regulaci vychválil a uvedl:

„Vítáme celoevropskou regulaci a bezvýhradně podporujeme jasný záměr Evropského parlamentu podporovat inovace a zároveň vyžadovat přísná opatření na ochranu zákazníků, aby se zabránilo jakémukoli zneužití trhu.“

Společnost Revolut plánuje v příštích šesti měsících zvýšit počet svých zaměstnanců v oblasti kryptografie o 20 %. Mělo by se tak stát v kontinentální Evropě, Velké Británii a Spojených státech. Na začátku srpna společnost zveřejnila inzeráty na 13 pracovních pozic souvisejících s kryptoměnami.

Banka zároveň oznámilab, že sotva měsíc po spuštění jejího vzdělávacího kurzu na kryptografické platformě jej absolvovalo 1,5 milionu uživatelů. Kurzu se účastnili studenti z nejméně 32 zemí světa.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x