• „Peněženky BTC musí dosáhnout miliardy, aby primární kryptoměna mohla být považována za zajištění proti inflaci“, řekl Scaramucci
Anthony Scaramucci

Přestože je zakladatel investiční společnosti SkyBridge Capital Anthony Scaramucci otevřeným zastáncem bitcoinu, nevěří, že toto aktivum ještě dosáhlo statusu zajištění proti inflaci. Podle jeho názoru se tak stane, až peněženky s BTC dosáhnou miliardy.

Kromě toho bývalý úředník Bílého domu vyslovil názor, že primární kryptoměna se stane předmětem masového přijetí, pokud obří instituce, jako je BlackRock, zavedou produkty s ní spojené.

Stále nejde o zajištění proti inflaci

V rozhovoru pro televizi CNBC Scaramucci uvedl, že investice do bitcoinu za účelem uchování majetku v současné inflační situaci není vhodnou strategií. Očekává, že aktivum bude „dostatečně zralé“ a bude mít tyto funkce, jakmile dosáhne jedné miliardy peněženek po celém světě.

Američan přiznal, že do ekosystému BTC vstoupil v době, kdy existovalo pouze 80 milionů peněženek, zatímco dnes se tento počet vyšplhal na zhruba 300 milionů.

Podobně jako v některých svých předchozích vystoupeních Scaramucci uvedl, že přední digitální aktivum je stále na začátku a stejně jako každá jiná inovace potřebuje čas, aby překonalo svou volatilitu a etablovalo se jako preferovaná investiční volba.

Není to tak dávno, co přirovnal probíhající kryptoměnovou zimu k bublině DotCom v roce 2000. Ta zlikvidovala řadu nesmyslných projektů, ale některé z nich, jako například Amazon a eBay, krach přežily a nyní stojí na špičce ve svém oboru. Scaramucci věří, že medvědí trh v odvětví digitálních aktiv bude mít stejný efekt a bitcoin z něj nakonec určitě vyjde jako vítěz.

Následně si finančník, který krátce působil jako ředitel komunikace Bílého domu za vlády Donalda Trumpa, myslí, že obří instituce by mohla výrazně zvýšit úroveň přijetí bitcoinu:

"Lidé nevěnují dostatečnou pozornost tomu, co společnost BlackRock dělá. Pokud Larry Fink a jeho tým vytvářejí produkt související s bitcoinem, vypovídá to o tom, že existuje institucionální poptávka... Myslím si, že je to obrovská věc, která nebyla tolik zdůrazňována, jak by měla."

 

Brian Armstrong sdílí podobné myšlenky

Před dvěma měsíci se generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong vyjádřil, že celková tržní kapitalizace kryptoměn by se měla zvýšit 5-10x, aby bylo možné tuto třídu aktiv považovat za úspěšné zajištění proti inflaci.

Tržní kapitalizace kryptoměn v době jeho prohlášení činila přibližně 1,1 bilionu dolarů a navzdory nedávné volatilitě se na podobné pozici nachází i nyní.

V současné době má zlato (které si historicky mnoho lidí vybralo jako zajištění proti inflaci) tržní kapitalizaci přes 11 bilionů USD. Za předpokladu, že Armstrongův názor je přesný, znamená to, že krypto by mělo drahý kov dohnat.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x