Skupina na podporu blockchainu bude spolupracovat s regulačními orgány, vládou, průmyslem a výzkumnými institucemi…

Skupina předních indických blockchainových influencerů s odbornými znalostmi v oblasti obchodování, NFT, Metaverse, kyberkriminality atd. nedávno oznámila vytvoření Indického blockchainového fóra (IBF).

Akce v Hajdarábádu v indickém státě Telangana se zúčastnil hlavní tajemník státní vlády pro průmysl, obchod a informační technologie Jayesh Ranjan, uvedla média. Hajdarábád je po Bengalúru druhým největším technologickým centrem v Indii.

IBF zavádí model spolupráce

Nově založená indická platforma pro podporu blockchainu uvedla, že její vizí je učinit z Indie globální centrum blockchainu a webu 3. Přijme model spolupráce s vládou, regulačními orgány, průmyslem a výzkumnými institucemi na podpoře webu 3.

IBF přijala desetibodový program, který zahrnuje vybudování indického blockchainového stacku, urychlení startupového ekosystému, podporu blockchainových technologických společností a vytvoření rezervy talentů pro udržitelný růst blockchainového ekosystému.

Skupina vlivných osobností s odbornými znalostmi v různých oblastech blockchainu bude využita k vytvoření speciálních zájmových skupin (SIG), například v oblasti CBDC, Metaverse a politického rámce.

Fórum brzy zahájí kampaň na podporu členství, jejímž cílem je vytvořit největší světovou komunitu Web3, uvedla média s odvoláním na PR z akce.

Státní vláda podpoří inovace Web3

Při spuštění indické platformy pro podporu blockchainu Ranjan uvedl, že vláda státu Telangana plánuje uvolnit regulační „sandbox“ na podporu web3 aplikací. Pomůže začínajícím firmám budovat blockchainová řešení kolem NFT, tokenů a dalších aplikací.

"Toto sandboxové prostředí pomůže vytvořit smysluplný dialog mezi všemi zúčastněnými stranami, včetně regulačních orgánů, začínajících podniků a tvůrců politik, aby se dospělo k diferencovanému přístupu k vývoji účinného rámce webu 3," řekl.

IBF uprostřed přísné indické kryptografické politiky

Zahájení činnosti fóra pro podporu blockchainu zaměřeného na Indii nabývá na významu vzhledem k rostoucí popularitě kryptoměn na jedné straně a přísnému přístupu regulačních orgánů a vlád na straně druhé.

Nedávno indický úřad pro vyšetřování finanční kriminality, Ředitelství pro vymáhání práva (ED), zmrazil bankovní účty společností WazirX a Vaud na základě obvinění z praní špinavých peněz.

Od 1. dubna začala Indie vybírat vysokou 30% daň z kapitálových výnosů a od 1. července 1% daňový odpočet u zdroje pro všechny kryptografické transakce. Tyto kroky vážně ovlivnily objem obchodování.

 

Zdroj: https://cryptopotato.com/newly-launched-blockchain-forum-aims-to-make-india-global-hub-of-web-3/

Z článku lze usoudit že jde o PR, které by mělo přilákat uživatele do jednoho "hnízdečka" a proklamovaná spolupráce s orgány státní moci a lepší regulaci mají za cíl, stejně jako po celém světě, přesvědčit uživatele o potřebě této regulace, o nutnosti zásahu centralizovaných autorit a o výhodách jejich dohledu. Tento narativ je jakýmsi trendem posledních měsíců a značí jen jedno: Globální elity se zoufale snaží urvat si alespoň kousek z nových trhů, které se vymykají z jejich kontroly, za pomocí všeho co mají k dispozici, zejména manipulacemi veřejného mínění.
Poznámka redaktora
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x