Podle oficiální stránky Ethereum PoW na Githubu se projekt dočkal druhé aktualizace kódu, přičemž se prosadil EIP-155. Zásadní hodnota této aktualizace spočívá v řetězovém ID, které by bylo povinným znakem pro všechny transakce v síti. Nová aktualizace je důležitým krokem pro přidání větší ochrany PoW verze druhé největší kryptoměny na trhu, protože by minci chránila před replay útokem jiných forků.

Co je to „replay“ útok a proč je nebezpečný?

Replay útok je transakce, která se zákeřně opakuje na mnoha blockchainech. Příkladem použití replay útoku je použití testnetových transakcí a jejich následné opakování na skutečném blockchainu za účelem krádeže finančních prostředků.

Hu Kenneth Medium

Vzhledem k tomu, že Ethereum nemá žádné předpony používané v blockchainech jako Bitcoin, které by rozlišovaly mezi transakcemi testnetu a „skutečnými“ transakcemi, je přenos prostředků v řetězci Ethereum platný i v jakémkoli jiném forku Etherea, což technicky umožňuje používat transakce testnetu v reálném řetězci.

Bez digitálního značení se téměř každá transakce může opakovat na dvou různých blockchainech. Nejlepším způsobem, jak to na forku Ethereum napravit, je implementace aktualizace EIP-155.

 

Budoucnost PoW forku Etherea vypadá poněkud podezřele

 

Navzdory kritice PoS forku Etherea, kterou jsme v komunitě zaznamenali před vydáním data sloučení, není popularita PoW forku Etheru na tak vysoké úrovni, jako tomu bylo u coinů představujících hodnotu forku, které po spuštění rychle ztrácely na hodnotě.

Zatím se většina validátorů připravuje na září, ale o vzrušení na trhu již není nouze, protože hlavní Ethereum ztratilo od vrcholu „Merge rally“ více než 20 % své hodnoty.

 

Zdroj: https://u.today/ethereum-pow-receives-extremely-important-update#h31

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x