Pohyb ceny bitcoinu [BTC] v poslední době investory příliš nepotěšil. Od 15. srpna, kdy dosáhl hodnoty 25 000 dolarů, což investory přivedlo k jásotu, BTC nyní ustupuje pouze do červených čísel.

Zatímco až do 17. srpna se konsolidoval kolem 24 000 dolarů, poslední dva dny byly horší, protože cena BTC zůstala v okamžiku zveřejnění článku na 21 290 dolarech. Podle CoinMarketCap ztratil BTC za posledních sedm dní více než 13 % své hodnoty. Záznamy však ukázaly, že k více než 60 % této ztráty došlo mezi 18. srpnem a dobou psaní tohoto článku.

Připravte se na nesnáze

Zatímco investoři mohou doufat, že dno je již téměř na dosah, současná dynamika BTC může svědčit o opaku. Toto hodnocení uvádí Ghoddusifar, analytik společnosti CryptoQuant. Podle analýzy existuje šance, že by BTC mohl oproti současnému stavu klesnout o dalších 30 %.

Proč k tomu však došlo? Ghoddusifar zmínil, že index relativní síly (RSI) BTC byl již prolomen. Dodal, že od začátku poklesu se objevily čtyři medvědí vlajkové formace, a pokud se objeví další, mohlo by to vést k dalšímu 30% propadu ceny.

Pohled na čtyřhodinový graf možná potvrdil, že prognózy analytika by mohly být oprávněné. Poslední momentum naznačovalo, že BTC čelí extrémně vysoké volatilitě, protože Bollingerova pásma (BB) se při dalším poklesu ceny dále rozšiřovala. Kromě toho se RSI nacházel na neuvěřitelně přeprodané úrovni s hodnotou 25,62 v době vydání. Navzdory propadu nevykazoval RSI známky zotavení, které by umožnilo vyhovět kupujícím.

TradingView

Stejný názor měl i index směrového pohybu (DMI). Graf BTC/USDT odhalil, že DMI upřednostňuje prodejce, jelikož -DMI (červený) na úrovni 33,83 byl z velké části nad +DMI (zelený) na úrovni 9,19. Investoři BTC si možná přáli, aby směr byl slabý, nicméně průměrný směrový index (ADX) ukázal silný pohyb ve prospěch červených.

On-chain metriky

Datová platforma on-chain Santiment ukázala, že poměr tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV) nebyl v dobré pozici, aby investoři mohli dosáhnout zisku. S třicetidenním poměrem MVRV na úrovni -7,1 % by většina investorů, kteří BTC prodají za současnou cenu, mohla riskovat prodej s obrovskou ztrátou.

Navzdory do očí bijícím medvědím signálům se objem BTC zvýšil. Za posledních 24 hodin byl na úrovni 14,27 % a činil 38,37 miliardy dolarů.

Santiment

Porovnáme-li stav metrik na řetězci a Ghodduisfarovu předpověď, mohlo by být pro investory do BTC moudrým rozhodnutím odpočinout si od krátkodobých očekávání zisku, protože pokles o 30 % nelze vyloučit.

 

Zdroj: https://ambcrypto.com/bitcoin-btc-traders-must-sit-tight-without-expecting-short-term-gains-because/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x