Australané nyní budou moci platit za pohonné hmoty prostřednictvím Bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn na čerpacích stanicích a v obchodech pod hlavičkou On The Run (OTR) prostřednictvím služby Crypto.com.

V příspěvku na blogu zveřejněném 18. srpna kryptoměnová burza Crypto.com uvedla, že služba je dostupná na 175 stanicích OTR ve státech Victoria, Jižní Austrálie a Západní Austrálie.

Crypto.com nabízí službu Pay Merchant jako platformu pro zúčtování plateb, zatímco platební systém Datamesh se sídlem v Sydney poskytuje terminál v místě prodeje.

Rostoucí poptávka po kryptoplatbách

Podle generálního ředitele společnosti Crypto.com pro Asii a Tichomoří Karla Mohana si možnost kryptoplateb vyžádala rostoucí poptávka po kryptoměnách, protože obchodníci se stále častěji rozhodují pro využívání digitálních aktiv.

"Náš nejnovější průzkum ukazuje, že 55 % obchodníků a spotřebitelů chce provádět transakce v kryptoměnách, a tato inovace v rámci obchodů OTR tyto ambice naplňuje a zajišťuje. Austrálie je v čele vývoje kryptografických plateb," řekl Mohan.

V rámci tohoto plánu bude Crypto.com účtovat nulové poplatky za transakce, ale náklady budou na straně obchodníka, který si bude stanovovat vlastní sazby.

 

Debata o regulaci kryptoměn


V souvislosti s nárůstem popularity krypto aktiv dal regulátor země najevo, že digitální aktiva se dostala do mainstreamu.

Jak uvedl server Finbold, předseda Australské komise pro cenné papíry a investice (ASIC) Joe Longo poznamenal, že vzestup aktiv, jako je Bitcoin a Ethereum (ETH), znamená potřebu regulace tohoto sektoru.

Pozoruhodné je, že zpráva ASIC zveřejněná na začátku srpna 2022 provedla průzkum mezi více než 1 000 drobnými investory v Austrálii a 44 % respondentů uvedlo, že vlastní kryptoměny.

Zároveň obchodníci a spotřebitelé dávají přednost transakcím s bitcoinem a ethereem, přesto stále existuje obrovská poptávka po stablecoinu krytém australským dolarem. ASIC již pracuje na odhalení regulačního rámce pro tento sektor.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x