Jesse Powell, generální ředitel kryptoměnové burzy Kraken, kritizoval vládní sankce proti službě míchání coinů Ethereum (ETH) Tornado cash a označil je za ukvapenou reakci. 

V rozhovoru pro Bloomberg Technology 16. srpna Powell uvedl, že regulační sankce nejsou dobře promyšlené, a naznačil, že jde o “ unáhlenou reakci“ na ochranu spotřebitelů, zejména po nechvalně proslulém krachu burzy Terra (LUNA). 

Podle Powella lze službu Tornado Cash přirovnat ke svobodě projevu a zpochybnil, zda by sankce obstály v případě ústavní stížnosti. 

"Lidé mohou sami posoudit, co se skutečně děje. Je to jako ukvapená reakce na to, co se nedávno stalo s UST a Lunou. Regulační orgány reagují přehnaně se snahou chránit lidi,"

 

Společnost Kraken dodrží sankce


Navzdory tomu, že Powell vyjádřil nesouhlas se sankcemi, poznamenal, že Kraken bude blokovat transakce z adres spojených s Tornado Cash.

"Zakázali bychom výběry na adresy spojené s Tornádem a pravděpodobně bychom zmrazili veškeré finanční prostředky přicházející z adresy Tornáda,"

Powell tvrdil, že jednotlivci mají právo na soukromí, které jim vláda svým jednáním v případě Tornáda vzala. Stalo se tak poté, co ministerstvo financí uvalilo na Tornado Cash sankce a obvinilo platformu z toho, že opakovaně nenastavila účinná pravidla proti praní špinavých peněz.

"Ministerstvo financí sankcionuje Tornado Cash, směšovač virtuálních měn, který pere výnosy z kybernetických zločinů, včetně těch, které byly spáchány na obětech ve Spojených státech,"

Toto obvinění se shoduje se zprávou společnosti Finbold, která uvádí, že nové vyšetřování odhalilo, že Tornado Cash dostává 75 % prostředků vypraných na Ethereu.

Rozruch v kryptokomunitě

V návaznosti na sankce byl 12. srpna zatčen vývojář Tornado Cash identifikovaný jako Alexey Pertsev. Zatčení vyvolalo v kryptokomunitě rozruch, vzhledem k tomu, že zakladatel Terry, Do Kwon, je stále naživu a na svobodě.

Od pádu Terry byl Kwon zapleten do mnoha zpráv, které ho obviňovaly ze spoluúčasti na pádu. Kwon se dostal pod drobnohled kvůli tomu, že při poskytování rozhovorů pokračoval v běžném životě, přesto je spojován s podvody při krachu.

Komunitní sekce se ptala, proč je Kwon na svobodě, přesto byl vývojář Tornado Cash zatčen za vytvoření kódu, který se snaží zvýšit soukromí.

Stojí za zmínku, že krach společnosti Terra částečně urychlil celosvětové zaměření na uzákonění předpisů na ochranu spotřebitelů.

Celý rozhovor můžete shlédnout ve videu:

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x