Původní meme coin, Dogecoin (DOGE), zaznamenal v posledním měsíci solidní zisky, protože hodnota širšího trhu s kryptoměnami prudce vzrostla.

Konkrétně se Dogecoin vyšplhal z 0,064 USD ze 17. července na 0,086 USD ze 16. srpna, což představuje nárůst o 34,36 %, jak vyplývá z údajů vypočítaných společností Finbold získaných z CoinMarketCap.

V době zveřejnění článku vzrostl DOGE za posledních 24 hodin o 14,72 % a za celý předchozí týden o dalších 20,42 %.

Za poslední měsíc si desátá kryptoměna podle tržní kapitalizace připsala něco přes 3 miliardy dolarů a její celková hodnota se vyšplhala z 8,44 miliardy dolarů na 11,49 miliardy dolarů.

Dogecoin k platbám

Při analýze důvodů, které stojí za vzestupem DOGE, se 11. srpna Mark Cuban, miliardář a investor, nedávno zapojil do rozhovoru s držiteli Cardano(ADA) a řekl, že Dogecoin je praktičtější volbou pro provádění plateb než ADA.

Cuban na Twitteru informoval svých 8,8 milionu sledujících, že i když by Cardano mohlo na svém blockchainu provozovat více aplikací, Dogecoin v současnosti stále splňuje větší využití.

"Neřekl jsem, že existuje více aplikací, které mohou běžet na doge. Řekl jsem, že je jich pro doge více. Můžu si koupit věci v podstatě kdekoli, kde přijímají krypto. Jako měna je použitelnější než ADA."

Meme coins zažívají návrat maloobchodních obchodníků

 

Zajímavé je, že nedávný vzestup Dogecoinu se odehrává na pozadí psího tokenu Shiba Inu (SHIB), který zaznamenává rostoucí příliv kapitálu a mezi kryptoměnovou komunitou nabírá na síle.

Dne 15. srpna se tento psí token objevil jako nejtrendovější kryptoměna. Finbold jen o den dříve oznámil, že do tržní kapitalizace SHIB vstoupilo 1,5 miliardy dolarů za 24 hodin.

"Dogecoin a Shiba Inu o víkendu vyletěly nahoru, což je jasný důkaz toho, že drobní investoři jsou zpět," řekl Hayden Hughes, výkonný ředitel sociální obchodní platformy Alpha Impact."

Je pozoruhodné, že obě mince měly v první polovině roku 2022 nevýrazné výsledky, ale poté v červenci vykazovaly známky oživení, přičemž zisky odpovídaly ziskům širšího trhu, který se v posledních týdnech obchodoval v zeleném pásmu v čele s aktivy s velkou tržní kapitalizací, jako je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

 

Zdroj: https://finbold.com/doge-sprints-30-in-a-month-adding-3-billion-to-its-market-cap/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x