Soudkyně amerického okresního soudu v Miami Cecilia Altonaga rozhodla, že společnost Robinhood musí čelit hromadné žalobě. Obchodní platforma nemusí reagovat na tvrzení, že manipulovala s trhem, když začátkem loňského roku bránila zákazníkům v nákupu některých akcií. Musí naopak čelit žalobě týkající se akcií několika společností.

Mezi ně patří GameStop a AMC, které byly v centru akciové horečky, jež se odehrála v roce 2021. Drobní obchodníci brali akcie těchto společností útokem, což vedlo k masivnímu nárůstu jejich ceny. Obchodní platforma poté obchodování s těmito akciemi omezila, což obchodníky velmi popudilo. Robinhood získal svůj první z řady negativních novinových titulků, které korespondovaly s poklesem ceny akcií společnosti z vrcholu srpna 2021.

Soudkyně Altonaga odmítla tvrzení drobných investorů, že Robinhood postupoval nedbale a porušila své povinnosti. Odmítla rovněž obvinění ze spiknutí za účelem zastavení tehdy pravděpodobného short squeeze. Obchodní platforma je toho názoru, že podstoupené kroky, byly „vhodné a nezbytné“.

Robinhood zažívá těžké časy

Robinhood za zažívá zatím poměrně nepříjemný rok 2022. Platforma musela v tomto čtvrtletí snížit počet svých zaměstnanců o 23 %. Její oddělení pro obchodování s kryptoměnami dostalo v klíčovém případu pokutu 30 milionů dolarů.

Do toho všeho se objevily zvěsti, že FTX zvažuje akvizici burzy. Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried tyto zvěsti popřel, ačkoli on sám má ve společnosti Robinhood 7,6% podíl.

Stále usiluje o růst

Navzdory těžkým časům, Robinhood se zaměřuje se na rozšiřování svého podnikání. Plánuje spustit nehostovanou peněženku, čímž by se postavil proti gigantům Coinbase a MetaMask. Pro připomenutí – nehostovanou peněženku má uživatel zcela pod kontrolou. Obchodní platforma hodlá také integrovat britskou kryptografickou společnost Ziglu, což by ji připravilo na expanzi do Evropy.

Soudní proces bude bedlivě sledován. Mohl by vyústit v rozhodnutí, které zasadí další ránu společnosti, a tím do odvážných plánů, které si stanovila.

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x