Tvůrce trhu s kryptoměnami, společnost Cumberland, uvedl, že institucionální investoři sázejí na druhou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace, Ethereum ($ETH), a to v době, kdy cena této kryptoměny prudce roste a překonává výkonnost širšího trhu.

Podle vlákna na Twitteru Johana Van Burgova (vedoucí obchodu společnosti Cumberland), zůstává i přes nedávný pokles, který byl u ceny Etherea zaznamenán, růstový trend této kryptoměny neporušen. Podle Cumberlandu byla sice cenová dynamika ETH v nedávné minulosti technická a silně makrokorelovaná, ale jeho nedávný pohyb byl „krypto-fundamentální“.

Tvůrce trhu poukázal na úspěšné sloučení testnetu Sepolia s Proof-of-Stake 6. července, které připravilo půdu „pro sloučení mainnetu na začátku podzimu“. Ethereum Merge popisuje sloučení současného mainnetu sítě s PoS systémem Beacon Chain, čímž se připravuje půda pro budoucí vylepšení škálování, včetně shardingu. Očekává se, že tento krok sníží spotřebu energie Etherea o 99,95 %.

Tim Beiko, inženýr pro podporu protokolu Ethereum v nadaci Ethereum Foundation, na konferenci PoS Implementers Call předpověděl, že ke sloučení dojde v září. Beiko poznamenal, že je velmi pravděpodobné, že se časový plán sloučení ještě změní.

Cumberland dodal, že pokud nedojde k žádným technickým problémům, „vznik výnosného, deflačního, megakapacitního aktiva je velmi důležitý“, a poznamenal, že na postupu Etherea „záleží také účastníkům, kterým jde o změnu klimatu“.

Podle firmy jsou portfoliové alokace na Ethereum “ těžce nadsazené“ a „není třeba velkého toku, aby se s nimi pohnulo“. Dodala, že tento tok je pozorován na svém mimoburzovním (OTC) obchodním panelu, přičemž poměry nákupů a prodejů se přiklánějí k longu.

Tvůrce trhu dodal, že tento posun odráží skutečnost, že je „vždy snazší koupit odraz, než chytit padající nůž„, a i když volatilita může být „odrazující“, není „bezdůvodná“, protože Ethereum je globální zůčtovací vrstva „s obrovským potenciálem“.

Cumberlandovy komentáře přicházejí v době, kdy Ethereum velryby začaly hromadit více této kryptoměny, protože její cena v uplynulém týdnu prudce vzrostla, částečně díky prognózám, ve kterém blockchain projde slučováním.

Podle údajů CryptoCompare cena Etherea za posledních 30 dní vzrostla o více než 50 % a překonala tak vlajkovou kryptoměnu Bitcoin, která se posunula o přibližně 16 %.

Zdroj: CryptoCompare

Podle analytické společnosti IntoTheBlock, která se zabývá analýzou na řetězci, se cena Etherea v době psaní tohoto článku zvýšila z přibližně 1050 na více než 1600 dolarů a velryby ETH zrychlily svou akumulaci, takže nyní drží více než 22,4 % nabídky této kryptoměny v oběhu.

Je pozoruhodné, že posun Etherea k hodnotě 1 500 USD byl v souladu s předpovědí veterána obchodování s kryptoměnami a analytika trhu Michaëla van de Poppeho, který na začátku tohoto měsíce předpověděl, že Ethereum by mohlo zažít „významný run“, pokud prolomí svou rezistenci na úrovni 1 140 USD.

Mezitím panel 53 odborníků na finanční technologie ve společnosti Finder odhalil býčí cenové předpovědi, přičemž v průměru stanovil cílovou cenu 1 711 USD na konec roku a odhadují růst na 5 739 USD do konce roku 2025. Do konce roku 2030 by podle předpovědí mohlo Ethereum zdražit až na 14 412 dolarů.

 

Zdroj: https://www.cryptoglobe.com/latest/2022/07/institutional-investors-are-betting-on-ethereum-eth-as-its-price-surges-market-maker-says/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x