Projekt tokenového bridge uvedl, že nepodnikne žádné právní kroky proti hackerům, kteří vrátí finanční prostředky.

Krypto bridge Nomad získal zpět více než 22,4 milionu dolarů ze 190 milionů dolarů v hodnotě tokenů Ethereum a tokenů založených na Ethereu, které byly ukradeny na začátku tohoto týdne.

Začátkem tohoto týdne hackeři ukradli z projektu Nomad, který uživatelům umožňuje přesouvat aktiva mezi blockchainy, finanční prostředky v Ethereu, USDC, DAI, WBTC a CQT v hodnotě 190 milionů dolarů.

Bridge ve čtvrtečním příspěvku na blogu uvedl, že spolupracuje se „svou komunitou, orgány činnými v trestním řízení a firmami zabývajícími se analýzou blockchainu, aby zajistil navrácení všech prostředků“.

Nomad aktivně spolupracuje s @trmlabs a orgány činnými v trestním řízení, aby získala zpět finanční prostředky od černých hackerů. Hack Nomad Bridge má bezprecedentní množství hackerů s dohledatelnými informacemi spojenými s jejich adresami. Tito aktéři budou nést následky.

Společnost Nomad také uvedla, že vyplatí 10% odměnu hackerům, kteří tokeny vrátí na adresu Etherea – a že proti těm, kteří tak učiní, nebudou podniknuty žádné právní kroky. Od tohoto oznámení pomalu přicházejí ukradené prostředky.

„Vyzýváme všechny dobré hráče, aby co nejdříve vrátili prostředky a upevnili si tak status spolupracujícího white hat hackera“ uvedl protokol. „Každý, kdo vrátí alespoň 90 % celkových prostředků, které vzal, bude považován za white hat. White hats se také mohou rozhodnout vrátit celou částku.“

Poznámka:

Co říká o „White hat“ wikipedie?: White hat (etický hacker) je hovorový název pro hackera nebo specialistu na počítačovou bezpečnost, který se zaměřuje na penetrační a další testy pro zajištění bezpečnosti informačních systémů. Termín etický hacker byl vytvořen firmou IBM a zahrnuje více kategorií než jen penetrační testování. White hat také pracují jako sneakers, red teams nebo tiger teams.

Token bridge je nástroj v kryptosvětě, který umožňuje přesouvat aktiva mezi různými blockchainy. Lidé tak mohou využívat různé nástroje a projekty na různých blockchainech, aniž by museli obchodovat se svými tokeny prostřednictvím centralizované burzy.

Most Nomad umožňuje uživatelům přesouvat digitální aktiva mezi řadou různých blockchainů, včetně Avalanche a Etherea.

Mosty jsou ve světě decentralizovaného financování (DeFi) populární, ale jde o relativně novou technologii. Hackeři dokázali využít chybu v konfiguraci inteligentního kontraktu, který Nomad používá ke zpracování zpráv.

Projekt v době psaní článku získal od hackerů 425 142,04 USD v Ethereu a 21,9 milionu USD v dalších tokenech založených na Ethereu.

Zdroj: https://decrypt.co/106820/nomad-recovers-ethereum-tokens-hack

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x