Fabio Araujo, ředitel brazilské centrální banky, ocenil technologické vlastnosti bitcoinu (BTC) a označil toto aktivum za finanční inovaci, která dala vzniknout novým kritickým produktům.

Araujo například vyzdvihl roli Bitcoinu při vzniku konceptu Web3, který vedle toho přiměl většinu jurisdikcí, aby začaly zkoumat digitální měny centrálních bank (CBDC),“ uvedla 4. srpna společnost Livecoins.

Zajímavé je, že ředitel prozradil, že banka začala zkoumat vlastnosti Bitcoinu před více než deseti lety.

"Tento proces jsme začali urychlovat v roce 2009, kdy byl spuštěn Bitcoin s technologií distribuované databáze, která usnadňuje vytvoření Web3. Aplikace Bitcoin přináší řešení Proof-of-Work (PoW), které je zásadní pro služby, které Web3 přináší obyvatelstvu," řekl.

Bitcoin jako měna

Araujo však vyloučil možnost, že by se Bitcoin používal jako měna, a jako hlavní nevýhodu uvedl volatilitu tohoto aktiva. V tomto případě ředitel vysvětlil, že je potřeba CBDC, protože eliminuje případ volatility a funguje jako platební řešení.

"Přestože CBDC využívá technologii, která podporuje krypto, CBDC není kryptoaktivum. CBDC je vyjádřením Realu v prostředí, ve kterém fungují kryptoměny, stejně jako Real nekonkuruje kótovaným aktivům," dodal.

Potvrdil, že se instituce zabývá CBDC a hmatatelné výsledky by měly být známy v roce 2024. Stojí za zmínku, že Araujo je vedoucím programu CBDC brazilské centrální banky a ujistil, že pilotní projekt bude pravděpodobně k dispozici v roce 2023.

Jedinečné vlastnosti Etherea

Araujo dále označil funkci inteligentních kontraktů Etherea (ETH) a jeho schopnost pohánět decentralizované finance (DeFi) za klíčovou technologii, která bude hnacím motorem inovací ve finančním sektoru.

Následně ředitel potvrdil, že banka chce představit finanční produkty, které zahrnují funkce zavedené bitcoinem, ethereem, DeFi, Web3 a stablecoiny.

Za pozornost stojí, že Brazílie nadále zaznamenává prudký nárůst počtu investorů do kryptoměn, protože se různí hráči přetahují o ovládnutí trhu. Například Finbold uvedl, že Warrenem Buffetem podporovaná brazilská challengerová banka Nubank dosáhla jednoho milionu uživatelů kryptoměn sotva měsíc po spuštění služby.

Není bez zajímavosti, že banka předpokládala dosažení tohoto milníku za rok provozu. Jinde zase mexická kryptoměnová burza Bitso rovněž odhalila, že v Brazílii dosáhla 1 milionu uživatelů.

(Poznámka: S pojmem CBDC se budeme setkávat stále častěji, jelikož centrální bankéři mají za úkol připravit společnost na digitalizaci veškerých financí. Nenechte se ovšem zmást, CBDC nemají s Bitcoinem, nebo jinou decentralizovanou kryptoměnou nic společného, kromě užití Blockchain technologie. Jde totiž o zoufalý pokus uchopit centrální moc a dohled nad finančním systémem, který se díky decentralizovaným kryptoměnám stává soběstačným a přináší svým uživatelům svobodu, jakou nikdy žádné CBDC nedokáže nabídnout ze zřejmých důvodů. Viz článek o CBDC)

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x