Od srpna 2020 akcie firmy MicroStrategy překonaly 97% procent aktiv v indexu S&P500. 

O výkon akcií ( NASDAQ: MSTR) se 8. srpna podělil senior analytik burzovně obchodovatelných fondů ( ETF) Eric Blachunas, který poznamenal, že společnost “ snadno“ překonala malé i velké společnosti, včetně samotného Bitcoinu.

Konkrétně akcie firmy zaznamenaly návratnost 158% za 728 dní. V porovnání s indexem Russell 2000, který zahrnuje 2000 nejmenších společností firma zaznamenala výnos tohoto indexu 27% přičemž S&P500 s výnosem 28%.

Můžeme říci, že rozhodnutí akumulovat Bitcoin, tehdejším CEO firmy MicroStrategy panem Saylorem výrazně pomohlo k spuštění „rally“ v roce 2020.

Michael J. Saylor

je americký podnikatel a obchodní manažer, který spoluzaložil a do nedávna i vedl společnost MicroStrategy, která poskytuje business intelligence, mobilní software a cloudové služby. Saylor je autorem knihy The Mobile Wave z roku 2012: Jak mobilní inteligence změní všechno. Je také jediným správcem Saylor Academy, poskytovatele bezplatného online vzdělání. Od roku 2016 bylo Saylorovi uděleno 31 patentů a dalších 9 žádostí je v procesu posuzování.

Po korekci trhu se však MicroStrategy propadla do ztrát, přičemž Bitcoin od svého historického maxima ve výši 68 000 USD v listopadu korigoval o více než 60%. Z historie však můžeme vidět, že běžná korekce Bitcoinu po tak zvaném býčím trhu bývá 85%.

Dopad zhroucení trhu kryptoměn na společnost MicroStrategy

Během 2. čtvrtletí 2022 vykázala společnost MSTR čtvrtletní tržby ve výši $122,1 milionu dolarů. Oproti očekávání $126 mil. dolarů USD. Kromě toho společnost vykázala nezrealizovanou ztrátu ve výši $918 mil. dolarů USD, přičemž 917,8 mil. USD připadá na její podíl v Bitcoinu. 

Současná hodnota podílů společnosti MicroStrategy v Bitcoinech dosahuje téměř 3 miliard dolarů oproti akviziční hodnotě 3,975 miliardy dolarů.

Mezitím, po odchodu z pozice generálního ředitele, Saylor bude sloužit jako výkonný předseda společnosti, a to navzdory spekulacím, že rozhodnutí bylo založeno na jeho roli v akumulaci Bitcoinu.

Nassim Nicholas Taleb považuje Saylorovo rozhodnutí odstoupit z funkce za „hřebíček do rakve“ pro bitcoinovou strategii MicroStrategy. Saylor však tvrdí, že rozhodnutí o jeho nahrazení bylo strategické a připravovalo se již několik let.

 

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x