Společnost Binance oznámila partnerství s Mastercard za účelem zavedení předplacené kryptoměnové karty v Argentině.

Podle oficiálního prohlášení se Argentina stala první latinskoamerickou zemí s předplacenou kartou od Binance. Karta by měla být „široce dostupná v nadcházejících týdnech“.

Uživatelé v Argentině budou mít možnost platit účty a používat svou kryptoměnu k placení u více než 90 milionů obchodníků, kteří využívají platební služby Mastercard.

Argentinci už dnes mají určité možnosti, které poskytují místní kryptoměnové burzy, jako je Lemon. V tomto případě by se však jednalo o první kryptokartu podporovanou globální burzou. Podobný produkt zavedlo Crypto.com v Brazílii, kde nabízí řadu kovových karet s cashbackem a odstupňovanými výhodami.

Osmiprocentní cashback

Jednou z nejlákavějších výhod nové karty od Binance je, že poskytuje až 8% cashback v BNB za specifické nákupy. Kvalifikované náhrady od Binance budou okamžitě připsány na přidruženou peněženku.

Kromě toho tato karta neúčtuje žádné poplatky za výběry z bankomatů. Uživatelé mohou vybrat až 45 000 pesos (339 USD podle oficiálního kurzu) denně nebo maximálně 180 000 pesos (1357 USD) měsíčně. Platební limity jsou pak 90 000 pesos denně a 360 000 pesos měsíčně.

Aby mohli uživatelé o kartu požádat, musí mít aktivní účet Binance. Už jen díky cashbacku je karta Binance silným konkurentem tradičních bank, které se s osmi procenty obvykle nemohou rovnat. Navíc si účtují vysoké poplatky za výběr peněz z bankomatů.

Nová karta podpoří adopci v Argentině

Mastercard sází na krypto scénu ve velkém, obzvláště v Latinské Americe. Podle závěrů jedné z jejích studií je s kryptoměnami obeznámena polovina obyvatel regionu. Maximiliano Hinz, generální ředitel Binance v Latinské Americe, uvedl, že tato karta pomůže podpořit větší využívání kryptoměn v Argentině. Umožní totiž obchodníkům přijímat fiat, zatímco držitelé budou mít možnost platit v různých kryptoměnách.

„Platby jsou jedním z prvních a nejnápadnějších případů využití kryptoměn, nicméně jejich přijetí má ještě hodně co dohánět. Při používání Binance Card obchodníci stále přijímají fiat a uživatelé platí kryptoměnou podle svého výběru. Věříme, že Binance Card je důležitým krokem k podpoře většího využívání kryptoměn a jejich globálního přijet.“

Novinku komentoval i Walter Pimenta, výkonný viceprezident pro produkty a inovace společnosti Mastercard pro Latinskou Ameriku a Karibik. Podle něj toto partnerství umožní milionům uživatelů vstoupit do světa kryptoměn s bezpečností a důvěryhodností, kterou nabízí Mastercard.

„Naše práce s digitálními měnami vychází ze silných základů, jimiž zajišťujeme lidem možnost volby a klid při nakupování a placení. Spolu s našimi partnery stojíme v čele platebního odvětví a umožňujeme lidem vstup do nového světa. Tím pomáháme přivést miliony dalších uživatelů ke kryptoměnám a dalším digitálním aktivům bezpečným a důvěryhodným způsobem.“

Podporovanými kryptoměnami pro platby prostřednictvím karty Binance jsou prozatím BNB, BUSD, BTC, ETH, USDT, USDC, ADA, DOT, SOL, MANA a SXP.

 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x