Ano, takové je poselství petice, za „odejití Garyho Genslera z postu šéfa SEC“, která však za dosavadních přinejmenším 8 měsíců své existence nasbírala pouhých necelých 20 000 hlasů. Zdá se, že už i drobným investorům dochází s Gary Genslerem trpělivost, přestože tahle petice je spíše zábavnou boční historkou. Velice nás pobavila už vůbec existence takovéto petice, zejména ve světle obrovské vlny kritiky, které SEC obecně, nejen nyní pod Genslerem, zdaleka nejen ze strany kryptoměnové komunity, čelí.

Na stránce petice je sdílen následující text:

„Předseda SEC Gary Gensler se podílí na trestné činnosti, kterou páchá Citadel Securities, Citadel the Market Maker, při nekrytém prodeji nakrátko a zneužívání dark poolů. Pan Gensler je vinný z maření spravedlnosti, protože nedostatečně prosazuje zákony týkající se nekrytého krátkého prodeje a nedostatečně kompetentně dohlíží na činnost tvůrců trhu. Kvůli zločinům pana Genslera byly miliony drobných investorů okradeny o nespočet MILIONŮ dolarů. Mám na mysli dělnickou třídu, střední třídu a chudé lidi, stejně jako institucionální investory. Pan Gensler musí odstoupit z funkce předsedy a musí být provedena důkladná, podrobná , forenzní analýza a vyšetřování společností Citadel Securities a Citadel Market Maker. To nemůže zůstat nepotrestáno. Povstaňte a podepište!“

Nejsme překvapeni, je to pořád ta samá písnička. Jedni křičí, že „nám šlapete na krk“, druzí křičí „málo jim šlapete na krk“. Že by se SEC za celou dobu své existence nějakým způsobem směrem zlepšila, či si oprášila jméno se říct nedá. Ostatně i o Madoffovi věděli v podstatě dekádu.

Zda-li konkrétní obvinění vznesená v této petici mají reálný základ, či nikoliv, se nejspíš dozvíme někdy v budoucnu…

4 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x