V souvislosti s inovacemi v metaverzu jsou podávány patenty. Objevují se obvyklí podezřelí, kteří se opět snaží všem ostatním šéfovat.

Když už jsme si mysleli, že nás Web3 opět zachrání před totální nadvládou velkých technologických firem, zdá se, že se opět snaží ovládnout další inkarnaci internetu.

Nedávná studie společnosti IFI Claims a IALE Tecnología, která se zabývá analýzou patentových údajů, odhalila, která společnost si patentuje jaké inovace. Takové inovace a vynálezy budou pravděpodobně řídit budoucí metaverz.

Kolonizace metaverza ze strany Big Tech

Kolonizace metaverza začala. IFI Claims říká: „Metaverze je integrovaná síť světů 3D virtuální reality, pohlcující prostor, který by se měl stát další velkou érou internetu. Proč je to důležité? Protože otevírá možnosti pro rozšíření sociálních médií, obchodu, zábavy a celé řady průmyslových odvětví a zážitků zcela novým způsobem.“

Mike Baycroft je generálním ředitelem společnosti IFI Claims. „Patenty jsou jedním z nejlepších předpovědí lídrů v jakémkoli závodě o nové technologie.“

Ve zprávě se uvádí, že inovace v oblasti metaversa rostou. „V posledních pěti letech přibývá patentových přihlášek a grantů obsahujících koncepty související s metaversem, protože společnosti soupeří o své místo na této nové scéně. Patentové přihlášky zahrnují vše od hardwaru a softwaru určeného k reprezentaci reálných předmětů ve virtuálním světě přes 3D projekce bez použití brýlí až po rozpoznávání lidského chování.“

Existuje dokonce patent na boty: Tenisky Nike CryptoKick využívají blockchain k propojení skutečné boty s digitální reprezentací boty v metaverzu (kterou nosí digitální dvojče majitele).

Enric Escorsa je generálním ředitelem společnosti IALE Tecnología. „Naše analýza zjistila, že za posledních pět let se počet patentových přihlášek souvisejících s metaverzemi zdvojnásobil na více než 2 000 v 842 společnostech, výzkumných centrech, univerzitách a individuálních přihlašovatelích, které zahrnují hardware a software v celé řadě technologií.“

Zdroj: www.ificlaims.com

Deset největších společností, které v posledních pěti letech drží patenty související s metaversem:

Microsoft Technology Licensing LLC (158 patents)

Samsung Electronics Co Ltd (122)

Magic Leap Inc (109)

IBM Corp (71)

Disney Enterprises Inc (40)
     
Facebook Technologies LLC (38)
     
Adobe Inc (31)
     
Verizon Patent and Licensing Inc (30)
 
Intel Corp (27)
   
Snap Inc (27)

 

Zdroj: www.ificlaims.com

Microsoft

Podle zprávy se Microsoft v posledních pěti letech nejvíce snažil ovládnout metaverzi prostřednictvím patentů. Jejich dohoda je Al, který se specializuje na holografické rozšíření, lidskou paměť, virtuální asistenty v rozšířené realitě plus celou řadu dalších věcí.

Podle zprávy se Microsoft netajil svými záměry vrhnout se na metaverse technologie. na začátku tohoto roku oznámili akvizici Activision Blizzard. Activision Blizzard vyrábí zajímavé interaktivní hry, jako je Call of Duty, což je nejprodávanější herní série vůbec. Odhaduje se, že s nákupem přišli o 70 miliard dolarů. Společnost Microsoft uvedla, že se chce dostat k těmto „stavebním kamenům pro metaversum“.

Patenty a to, co chrání

Zmíněných deset největších společností požádalo o patenty na virtuální a rozšířenou realitu, optické systémy a náhlavní displeje, 3D projekce, technologii blockchain, strojové učení, počítačovou grafiku, modely neuronových sítí, rozpoznávání vzorů a obrazů, holografické rozšíření, elektronické obchodování, zabezpečení sítí a zpracování dat.

Velkou roli v prostředí inovací a ekonomice metaverza hrají také kryptoměny.

Zdroj: https://beincrypto.com/patents-and-big-tech-which-companies-will-rule-the-metaverse/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x